Lakmuspaberiks Balti riikide pealinnade jaoks peab ettevõtja aga seda, kes neist suudab rahvusvaheliseks linnaks muutuda. «Mida iganes see siis tähendab - transpordiühendusi või pehmet mõju maailmas. Üks on selgelt Eesti e-lugu ja e-residentsus, teine on aga selgelt Teeme ära! ja see, kuidas me püüame mingeid maailma väljakutseid oma teadmisega lahendada,» sõnas Pärna.
Telesaates osalenud ettevõtja soovitus lätlastele oli aga, et kui nad üldse tahavad kedagi eeskujuks võtta, siis tuleks lähinaabritest kaugemale vaadata. «Minu soovitus oli see, et kui te tahate kuskilt õppida, siis ärge jäljendage ainult ühte riiki, vaadake laiemalt. Vaadake Taanit näiteks. Majandusstruktuuri mõttes on neil selliseid ägedaid ettevõtteid nagu logistikas Maersk, lastemänguasjades Lego, tehnikas Bang & Olufsen, tuuleenergias Vestas,» loetles Pärna.
Ka juhtis ta tähelepanu sellele, mida tihti spordis välja tuuakse: sa saad selleks, kellega sa end võrdled. See peab paika ka majandusest rääkides. «Kui võrdled end maailma parimatega, siis on lootust, et võib-olla saad Gert Kanteri kombel endale medali. Kui sa aga vaatad, kas me oleme eelviimane või viimane ja võrdled, kes seal on kellest mööda läinud, siis sinna sa jäädki,» märkis ettevõtja. Nii tulekski pigem võrrelda end Taani, Rootsi ja Soomega või ka Aasia linnriikidega.
-Eestiski võiks midagi sellist toimuda
Omaette tunnustab endine Arengufondi juht siiski seda, et lätlased on majanduskasvu temaatika nii korralikult käsile võtnud ning algatanud üleüldse ühiskonnas selleteemalise diskussiooni. «Mis on tegelikult selle asja suurem väärtus, on see, et on võetud aeg ja püütud hakata laiemapõhjaliselt nende asjade üle diskuteerima,» märkis Pärna, kes leiab, et midagi sarnast võiks julgelt ka Eestis ette võtta, iseäranis arvestades valitsuse vahetuse konteksti. «Seda oleks juba puhtalt kaasamise pärast vaja,» märkis ta.
Illustreerimaks seda, et Läti rahvustelevisioonis aset leidnud debatis osalejad võtsid arutelu tõsiselt, tõi ta välja, kuidas kolme omavahel diskuteerinud laudkonna - töösturite, idufirmade ja keskpanga - esindajate hulgast hakkasid enim silma just idufirmad, kuna tulid saatesse väga hea ettevalmistusega. Muuhulgas tulid nad välja konkreetselt kuuest punktist koosneva nägemusega. «Näiteks tahavad teha tehnoloogialinnakut, oma kõrgharidust rahvusvaheliseks,» loetles Pärna mõnda nende ettepanekutest.
Saates «Suur küsimus», mida Läti rahvustelevisioon on viimastel aastatel kord-paar aastas läbi viinud, lahatakse Läti ühiskonda parasjagu põletavaid teemasid. Selle järgi on ka saade oma nime saanud. Tegemist on mõnevõrra sarnase formaadiga nagu ETV «Foorum», kuid teemadega minnakse ehk rohkem süvitsi.