K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tavalist jõulukaarti saab nüüd saata interneti vahendusel

Maria Joost
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Kel pole mahti jõulukaarte otma minna, võib internetis enda valitud pildiga kaardi saata.
Kel pole mahti jõulukaarte otma minna, võib internetis enda valitud pildiga kaardi saata. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Komme saata jõulukaarte tavapostiga on vähenemas, kes aga soovib seda siiski teha, sel on võimalik personaalsete tervitustega jõulukaart läkitada ka internetist.

Kuigi kogu kahest miljonist aasta jooksul saadetud eraisiku kirjast saadetakse pooled detsembris, on kirjade saatmine siiski aasta-aastalt vähenenud. Selleks, et jõuluaegset siirast traditsiooni elujõulisena hoida ning ajakohasemaks muuta, on Omniva koostöös FCR Mediaga loonud võimaluse ise jõulukaart kujundada ja teele panna internetist.

Omniva postiäri juhi Mari Allese sõnul on projekti eesmärgiks muuta jõulukaardi teele panemine lihtsaks ja mugavaks. «Kuna üha enam teenuseid liigub internetti, siis leidsime, et ka jõulukaardi saatmiseks peaks olema tänapäevasem e-lahendus, mis võimaldab oma lähedastele kõige ehedamat emotsiooni ja rõõmu saata,» selgitas Allese.

Veebikeskkonnas on võimalik enda valitud fotoga postkaart teele panna kodust väljumata. Lahendus võimaldab ise enda seadmest valida kaardile pilte, millele klient saab soovi korral lisada ka oma personaalse teksti ning kujunduse. Kui klient eelistab traditsioonilise pildiga jõulukaarti, siis selleks on ka keskkonnas valik talve- ning jõulufotosid.

Kirja saatmiseks on kaks valikut. Esiteks on võimalus sisestada oma aadress, mille puhul saadetakse postkaardiga kaasa ka teine ümbrik ning mark, millega kaart hiljem postitada. Sel juhul saab klient soovi korral kaardi teksti käsitsi kirjutada.

Teine variant on saata juba veebis sisestatud tekstiga kaart otse saajale ning valida selleks sobiv kohaletoimetamise kuupäev. Omniva trükib seejärel postkaardi, lisab sellele erilise piparkoogilõhnalise jõulumargi ja viib ka saajale kohale. Nii ei pea klient vaeva nägema kaardi ja postmargi leidmisega ning kirjakasti otsimisega.

Läbi veebikeskkonna saab personaalset jõulukaarti saata nii Eestisse kui ka mujale üle kogu maailma.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles