Tallinna haridusameti hariduskorralduse osakonna vanemspetsialisti Anne Targemi kinnitusel on tänase seisuga haridusameti poole pöördunud ja asenduskohta teises lasteaias küsinud üks Kihnu Lasteaia lapsevanem ning talle pakuti asenduskohta Tallinna Mahtra Lasteaias.
«Lapsevanem sai eile tõendi selle kohta, et lapse salmonelloosi analüüs oli negatiivne ja laps terve, mistõttu on võimalik teda teises lasteaias vastu võtta. Rohkem lastevanemaid ei ole asenduskoha saamiseks haridusameti poole pöördunud,» rääkis ta.
Targem kinnitas, et neljapäeva hommikul (01.12.) on lasteaed peale desinfektsiooni taas valmis lapsi vastu võtma, võimaliku nakkuse leviku ennetamiseks toimub see arstitõendite alusel.
Kuigi lasteaia ajutine kinnipanek oli lapsevanemale kahtlemata ebamugav, siis tööinspektsiooni nõustamistalituse juhataja Anni Raigna sellist olukorda seadus otseselt ei reguleeri.
«Kuigi tööandjal on erakorralistes olukordades, mis ei tulene töötaja isikust, kohustus anda töötajale mõistlikus ulatuses vaba aega, ei pruugi kolm vaba päeva olla mõistlik ja üksteise huve arvestav. Seetõttu peavad pooled kokku leppima, kas ja kuidas neid kolme päeva käsitletakse,» soovitas Raigna.
Üks võimalus on tema sõnul kokku leppida, et töötaja kasutab neil kolmel päeval tasustatud või tasustamata lapsepuhkust, mida seadus lapsevanemal võtta võimaldab. Kuigi seadus eeldab, et puhkuse kasutamisest tuleks tööandjale 14 kalendripäeva ette teatada, võivad pooled jätta etteteatamisaja kokkuleppel kohaldamata.
«Kuna seadus otsest vastust ei anna, peavad pooled lähtuma olukorra lahendamisel üldistest töösuhtes kehtivatest põhimõtetest ehk mõistlikkus, heauskne käitumine ja üksteise huvidega arvestamine,» lisas Raigna.