Päevatoimetaja:
Erkki Erilaid
Saada vihje

Kohus kuulutas välja Rüütmanni pankroti

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Martti Kass, Sirje Niitra
Copy
Toomas Rüütmann
Toomas Rüütmann Foto: Mihkel Maripuu

Harju maakohus kuulutas täna välja endise Peugeot keskuse omaniku Toomas Rüütmanni eraisiku pankroti.

Toomas Rüütmann sattus raskustesse pärast seda, kui ostis Soome SOK-lt välja Peugeot'sid müüva Kommest Auto.

Selleks andis ta oma firma TR Majad kaudu välja võlakirjad, mis tuleb lunastada tänavu sügisel.

Rüütmanni peamine võlausaldaja on SEB, kellele mees võlgneb oma firma TR Majad kaudu 156 miljonit krooni.

Rüütmann võlausaldajate esimene üldkoosolek on 23. oktoobril kell 15.30 Harju Maakohtu Kentmanni kohtumaja saalis nr. 316.

Võlausaldajad on kohustatud hiljemalt kahe kuu jooksul arvates pankrotiteate Ametlikes Teadaannetes ilmumisest, teatama haldurile kõigist oma nõuetest võlgniku vastu, sõltumata nende tekkimise alusest ja tähtajast.

4 augustil 2008. esitas SEB pank Harju Maakohtule avalduse füüsilise isiku Toomas Rüütmanni pankrotimenetluse algatamiseks ja pankroti väljakuulutamiseks.

21.augustil toimus pankrotimenetluse algatamise otsustamiseks eelistung, kuid kuna võlgnik vältis kohtukutse vastuvõtmist, lükkas kohus eelistungi edasi. Uueks eelistungi ajaks määras kohus 3. septembri, kuid ka sellele istungile jättis Rüütmann ilmumata.

8. septembril 2008 algatati Toomas Rüütmanni suhtes pankrotimenetlus ja ajutiseks pankrotihalduriks sai Peep Lillemäe.

Ajutise pankrotihalduri hinnangul ulatuvad Rüütmanni kohustused 240 miljoni kroonini, kuid vara on vaid 36 miljoni eest ning seegi pole likviidne. Rüütmanni pangaarvetel on 35 000 krooni.

Rüütmann ütles, et vaidlustab antud kohtuotsuse. Selle sammuga on SEB tema sõnul kahjustanud veel kord emissioonil osalenute huve, sest eraisiku pankroti väljakuulutamine on kõige ebaefektiivsem viis laenuraha ja investeeringuid tagasi saada.

«SEB soovib näidisprotsessi, kuid on tänaseks reageerinud üle. Ma ei näe mingit muud põhjust, kui et panga eesmärk on tähelepanu oma vigadest ja huvidekonfliktist kõrvale juhtida. Pangast on lahkunud või vallandatud inimesed, kes meile emissiooni pakkusid ja sellega tegelesid - seega sisuliselt on SEB oma viga tunnistanud,» selgitas Rüütmann.

Ta lisas, et edaspidi on tema peamine eesmärk emissioonil osalenute huvide kaitsmine ja selleks tuleb Põhjakeskuse tehing tagasi pöörata.

Märksõnad

Tagasi üles