Linda Nektar tõmbab aktsiisitõusu tõttu investeeringuid koomale

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Linda Nektari tehas
Linda Nektari tehas Foto: Eero Vabamägi

Nasdaq Balti alternatiivturul noteeritud joogitootja Linda Nektar AS peab uue valitsuse poolt kavandatava lahja alkoholi aktsiisitõusu tõttu oma investeeringud ümber vaatama ja tõenäolisemalt rohkem välisturgudele keskenduma.

«Eks see ole negatiive uudis nii meile kui meie partneritele. Peame oma pikaajalised plaanid ümber vaatama ja see vähendab kindlasti meie investeeringuid,» ütles Linda Nektari juhatuse esimees Kadri Rauba BNS-ile.

Ta tõi välja, et kuna Eesti turg on väga väike ja poliitilistest otsustest sõltuv, tuleb alkoholitootjatel rohkem ekspordile keskenduma hakata. «Eks me teeme seda nagunii, aga ilmselt tuleb seda veelgi enam teha.» Konkreetsematest plaanidest ei soostunud Rauba siiski rääkima, kuna pole veel selge, mitu protsenti lahja alkoholi aktsiis tõuseb.

Keskerakonna, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) ning Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) moodustatav uus valitsusliit on lubanud, et alkoholi ja suhkru liigtarbimise vähendamiseks tõstavad nad täiendavalt õlle, kääritatud jookide ja veini aktsiisi ning maksustavad kõrge suhkrusisaldusega joogid.

Uus valitsusliit loodab lahjade alkohoolsete jookide täiendavast aktsiisitõusust teenida riigieelarvesse järgmisel neljal aastal kokku 219 miljonit eurot.

Linda Nektar AS toodab Võrumaal asuvas tehases kääritatud jooke joogitööstustele. Mullu sõlmis ettevõte igapäevase majandustegevuse raames täiendava kolmeaastase lepingu AS-ile A. Le Coq õunaveini müügiks aastatel 2016-2018. Lepingu väärtus on vähemalt 2 miljonit eurot.

Linda Nektari eelmise aasta käive oli ligi 2,8 miljonit eurot ja puhaskasum 440 140 eurot. Firmas töötas Linda Nektaris 11 töölepingu alusel töötajat ja 2 lepingulist toote- ja tehnoloogiaarendusprojektis osalevat inimest.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles