P, 3.12.2023

Majad kallinevad nii Tallinnas kui kogu Eestis

Adele Johanson
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna kinnisvaraturul kasvab nõudlus eramajade järele
Tallinna kinnisvaraturul kasvab nõudlus eramajade järele Foto: Liis Treimann

Tallinna kinnisvaraturul kasvab nõudlus eramajade järele, kuid pakkumine kaasa ei tule, näitab Eesti suurima kinnisvaraportaali KV.EE turuinfo. 

Oktoobris oli KV.EE-s müügil keskmiselt 800 Tallinna eramaja, mida on 7 protsenti vähem kui aasta tagasi.

«See tähendab, et inimesed kes kavandavad majaostu, peavad arvestama pikema hinnatõusu võimalusega,»  tõdes KV.EE portaali juhataja Tarvo Teslon.

«Oktoobris küsiti Tallinna majade eest keskmiselt 1386-eurost ruutmeetrihinda, mida on 7 protsenti enam kui aasta tagasi.»

Tallinnas kasvas majade müügipakkumiste arv üksnes Haaberstis, Kesklinnas ja Nõmmel. Kõigis teistes Tallinna linnaosades on majade müügipakkumiste arv vähenenud, mõnes linnaosas väga oluliselt.

Nii on näiteks Lasnamäel, Mustamäel ja Põhja-Tallinnas müüdavate majade arv aastaga langenud enam kui kolmandiku võrra. Nimetatud linnaosad on valdavalt hoonestatud siiski korterelamutega, mistõttu sealsed eramajad Tallinna eramute turust suurt osa ei moodusta.

Pakkumise muutustele on ootuspäraselt reageerinud ka hinnad. Suurema pakkumisega linnaosades ehk Haaberstis, Kesklinnas ja Mustamäel on majade pakkumishinnad aastaga mõne protsendi võrra küll langenud, kuid muudes linnaosades küsitakse ostjalt täna märksa kõrgemat hinda kui mullu samal ajal.

Pakkumiste vähenemine ja hinnatõus on olnud ka Tartus ja Pärnus. Tartu hinnad on kasvanud 5 protsenti ja Pärnu majad on täna lausa 14 protsenti kõrgema hinnaga.

Üle Eesti oli oktoobris KV.EE portaalis müügis 3135 maja, mida on 6 protsenti vähem kui aasta tagasi. Eesti keskmine hind on aga sama ajaga tõusnud 8 protsenti 1056 euroni.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles