Kiili vallavanem Aimur Liiva sõnul oli tegu õnnetute juhuste kokkulangemisega, kuid tagantjärele tark olles võib öelda, et alevi park oli discgolfi harrastamise jaoks liiga rahvarohke paik, kirjutab Harju Elu.
«See on paljuski juhuse asi, kas keegi saab pihta või ei – kuidas ohutusreegleid järgitakse,» ütles ta. «Mängijad on erineva vilumuse astmega. Mängin ka ise vahel ja kui tegu on rajaga, mis asub eraldatud metsaalal, siis mingit erilist ohtu ei tohiks olla.»
Vallavanema sõnul tehti raja sulgemise otsus nädalapäevad pärast õnnetust. «Surve muutus lihtsalt nii suureks,» ütles ta. «Teisalt oli otsuse tegemisel päris suur dilemma, sest mängijaid oli palju. 75 protsenti mängijatest tuli väljastpoolt valda.»
Kettaga vastu pead saanud poiss ei mänginud ise discgolfi, vaid raja kõrval jalgpalli. Seega võib õnnetust pidada kommunikatsioonihäire tagajärjeks, sest jalgpalliväravad olid discgolfi raja lähedusse paigaldatud kooskõlastamata.
Eesti discgolfi liidu president Rein Rotmeister peab õnnetuse põhjustajaks siiski hooletut mängijat, kes enne viset ei veendunud, kas visketrajektoor on vaba ja ohutu. «Discgolfis on reegel, et ketta viskaja peab tagama ohutuse,» ütles ta. «Kui ohutus ei ole tagatud, on kohustus mäng peatada ja jätkata tohib vaid siis, kui mänguala on vaba.»
Rotmeisteri sõnul pole nii tõsiseid õnnetusi Eestis rohkem juhtunud. «Ei ole kuulnud, et ka meie lähiriikides oleks väga tõsiseid discgolfiga seotud õnnetusi olnud,» lisas ta.