R, 1.12.2023

Tamsar: majanduse elavdamise ettepanekud on asjalikud

Kristi Malmberg
, majandustoimetuse juht
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar.
Tööandjate Keskliidu juht Toomas Tamsar. Foto: Toomas Tatar

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul on töögrupi välja töötatud ettepanekud asjalikud. 

«Need ongi päriselt majanduse jaoks olulised asjad, millele lahendusi pakutakse – kust saada töökäsi, kuidas tõsta tootlikkust ja suurendada teadus- ja arendustegevust,» loetles Tamsar pressiteates.

«Raportis käiakse välja rohkem ja ka vähem lennukaid ideid ja ma väga loodan, et uus loodav koalitsioon ei lase end segada tõigast, et töörühma kutsus kokku eelmine peaminister. Koalitsioonilepet ette valmistades tuleb vältida tabuteemasid, pakutud ideed läbi analüüsida ja Eesti majanduse arengu heaks rakendada,» ütles Tamsar. «Ilma majanduse kasvuta ei ole võimalik sotsiaalsektori, hariduse, tervishoiu jm kulusid suurendada või üsna pea isegi praegusel tasemel hoida. See on ka põhjus, miks majanduskasv on nii oluline ja tuleb valitsusel prioriteediks seada.»

Tamsare sõnul tuli raportis ootuspäraselt ühe keskse probleemina välja Eesti erasektori maksumaksjate arvu kiire vähenemine ja vajadus rakendada Eesti tööturul kõik tööjõulised inimesed – sh soodustada osaajaga töötamist, vähenenud töövõimega inimeste, noorte ja vanemaealiste tööturule tulemist jm.

«Kuid, nagu ka tööandjate arvutused on näidanud, sellest ei piisa ja raport toob välja, et peame asuma otsustavalt tegutsema meile vajalike oskustega välistööjõu Eestisse meelitamise nimel – lihtsustades tööloa andmise poliitikat, suurendades sisserändekvooti ja tegeledes ka juba Eestisse tulnud välismaalaste, sh tudengitega, et nad siia tööle ja väärtust looma jääksid,» ütles Tamsar.

Ta lisas, et tööandjad on korduvalt teinud ettepaneku alandada ka välistöötajatele makstava palga nõuet sektori keskmiseni. «Selle raporti valguses võiks aga isegi öelda, et see saaks olla üleminekuperioodiks ja tegelikult tuleb palganõue päriselt kaotada,» ütles Tamsar.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles