Arti Arakas märkis eile, et ettevõte müüdi maha, kuna see oli halb investeering, laevalt jäi saamata renditasu ning ta kahetseb otsust.
Luitsalu sõnul ei kinkinud firma omanikud aga midagi. «Dorsy Trade võlgneb meile jätkuvalt iga kui viimase sendi, mis meil saamata on. Kuna Dorsy Trade jätkab oma võlgade sissenõudmist ning pooleli on mitmed õiguslikud protsessid, ei saa ka öelda, milline saab olema lõplik tulemus,» märkis ta.
Nii Arakas kui ka Luitsalu eitasid kategooriliselt, et teadsid lõhkeainetest, mida laev telesaate «Pealtnägija» andmeil vedas. Swedbanki liising ei tea ka, mida tema välja liisitud autodega veetakse, tõi Luitsalu täna paralleeli.
Ärimees lisas, et kaalub Äripäeva vastu õiguskaitseorganite poole pöördumist.
Tänane Postimees kirjutas, et kaitsepolitseiamet ja Põhja ringkonnaprokuratuur uurivad, kas Tallinna volikogu esimehe Toomas Vitsuti lõhke aine- ja laevaäris võib olla materjali kriminaal menetluse alustamiseks.
«Me kontrollime Äripäevas avaldatud informatsiooni ja seejärel otsustame kriminaalasja alustamise küsimuse,» jäi kaitsepolitseiameti vanemkomissar Andres Kahar eile napisõnaliseks.
Komissar lisas, et kriminaalmenetlust ei ole alustatud, põhimõtteliselt nad praegu kontrollivad tausta, vaatavad andmeid ja uurivad, kas kuriteokoosseis võiks olla.