T, 5.12.2023

Tamsar: sotsiaalmaksu miinimumi langetus aitaks luua osaajaga töökohti

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toomas Tamsar
Toomas Tamsar Foto: Urmas Luik

Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul aitaks sotsiaalmaksu miinimumi nõude kaotamine või vähendamine leida osaajaga töötajaid madala palgaga sektoritesse nagu näiteks jaekaubandus, toitlustus ja kinnisvarahaldus.

Tervise- ja tööminister Jegveni Ossinovski ettepanekut kaaluda tööandja sotsiaalmaksu miinimumkohustuse langetamist, nimetas Tamsar heaks ettepanekuks, mida tööandjad on ka ise korduvalt teinud.

«Täna ei ole paljudele tööandjatele osalise koormusega inimese palkamine mõistlik, kuna see läheb talle kallimaks kui täistööajaga töötaja. Ja seetõttu on meil inimesi, kes täiskoormusel töötada ei saa või ei soovi, osakoormusega aga neile sobivaid töökohti lihtsalt pole,» ütles Tamsar BNS-ile.

«Sotsiaalmaksu miinimumi nõude kaotamine või oluline leevendamine tekitab võimaluse osalise tööajaga tööle minna sektoritesse, nagu jaekaubandus, toitlustus, kinnisvarahaldus ja teistesse sektoritesse, kus palgad madalad, kuid kus samas oleks rakendust inimestele, kel puuduvad või kellel on vähe tööturul nõutavaid oskusi,» rääkis ta.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski hinnangul tuleks kaaluda tööandja sotsiaalmaksu miinimumkohustuse langetamist, analüüsides enne selle mõju valitsussektori eelarvele.

Nii sotsiaalmaksu miinimumnõude kaotamisel kui kuumäära langetamisel võib eeldada olulist sotsiaalset mõju, seda eelkõige tööhõivele, märgib Ossinovski ettepanekutes valitsusele. Sealhulgas tuleb arvestada sellega, et töötajate ligipääs ravikindlustusele ei väheneks, arvestades ka muudatuse mõjuga riigieelarvele.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles