Keylogger’id ehk klahvivajutuste salvestajad võivad olla näiteks salajased vigurprogrammid, mis on arvutisse paigaldatud ja saadavad informatsiooni vaikselt kuskile internetti.
Samuti võib keylogger olla ka füüsiline seade, mille keegi ühendab klaviatuuri ja arvuti vahele ning aeg-ajalt käib ja võtab sealt informatsiooni, mis sellesse on kogunenud.
Kõike, mida sa ekraanil näed, võidakse salvestada ja edasi saata kuhu iganes
Arvutisse on paigaldatud kas omaniku või pahatahtliku inimese poolt trooja, mis lisaks klahvivajutustele saadab välja ka pildi selle kohta, millega kasutaja arvuti taga toimetab. Tüüpiliselt on selles nuhkvaras ka keylogger’i funktsionaalsus ja palju muud.
Kõik, mille sa ühendad AIP arvutisse, võib järgmisel hetkel olla nakatunud mõne viirusega
Kui raamatukogus olev AIP on nakatunud mõne viirusega, võib viirus ennast kirjutada kasutatava mälupulga peale ning järgmine kord seda kasutades kandub nakkus edasi ka järgmisele arvutile.
Arvuti võib-olla nakatunud näiteks viirusega, mis krüpteerib kõik failid mis on mälupulga peal. Samuti võib eksisteerida AIP arvutis rakendus, mis kopeerib mälupulga peal olevad dokumendid nähtamatult arvutisse ja sealt edasi juba internetti.
Õnneks on AIP-d hääbuv nähtus, arvestades seda, kui levinud ja soodsad on nii sülearvutid, pihuarvutid ja muud sarnased seadmed.
-Võimaldab kasutajale piiratud hulgal teenuseid ehk tüüpiliselt ainult brausimist. Kõige parem, kui brausimine oleks piiratud konkreetsete saitidega (näiteks pank, riigiteenused või mingi ettevõtte veebilehekülg), võimaldades seal olevaid mingeid teenuseid kasutada.