Küsitlus: iga neljas töötaja teeb tasustamata ületunde (1)

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ületunnid võivad röövida ka uneaega.
Ületunnid võivad röövida ka uneaega. Foto: Panther Media / Scanpix

CV Keskus.ee värske küsitlus näitab, et iga neljas Eesti töövõtja teeb ületunde nende eest tasu saamata.

«CV Keskus.ee poolt hiljuti korraldatud küsitlus näitab, et pea pooled (45,1 protsenti) Eesti töötajatest teevad ületunde ning neist omakorda umbes pooled (42,5 protsenti) ei saa tehtud ületundide eest lisatasu,» ütles CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt.

«Võrreldes kahe aasta taguse küsitluse tulemustega, on siiski ületunde tegevate töötajate arv veidi vähenenud – 2014. aasta septembris korraldatud küsitluse andmetel tegi toona ületunde 63,4 protsenti vastanuist, neist 56,6 protsenti tasuta.»

«Arvestades kasvava tööjõupuudusega, võib lähiaastatel tööandjate poolne surve lisatööle tugevneda. Töökäte puudumisel tehakse ettevõtetes ümberkorraldusi eesmärgiga muuta töökorraldust efektiivsemaks, kuid tööjõupuudus tõstab ka olemasolevate töötajate töökoormust,» lausus Henry Auväärt.

Ületunnitööle on kõige avatumad noored, alla 29-aastased töövõtjad, kes küsivad tehtava lisatöö eest ka tunduvalt julgemalt tasu – tervelt 67,1 protsenti kuni 29-aastastest töötajatest väitsid, et nende tehtud ületunnid on tasustatud.

«Huvitava tendentsina on ületundide tasustamises märgata ka soolist lõhet, kus mehed on ületunnitööle veidi avatumad kui naised, kuid küsivad samas selle eest ka tunduvalt julgemalt lisatasu – ületunnid tasustatakse 63,3 protsendil meestest ja 52,2 protsendil naistest,» lisas Henry Auväärt.

Küsitluses osales 1906 inimest.

Tagasi üles