P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tarbijakaitseamet lisas viis reisifirmat musta nimekirja

Maiken Mägi
Facebook
Comments
Foto: Panther Media/Scanpix

Viis reisifirmat ei täitnud õigeaegselt oma kohustusi tarbijakaitseameti ees, mistõttu lisas amet nad musta nimekirja. Tarbijatel tasub kaaluda, kas on mõistlik nende teenuseid kasutades reisida.

Reisiettevõtjatel tuli 20. oktoobriks tarbijakaitseametile esitada aasta kolmanda kvartali pakettreiside kogumüügi aruanne, mis on vajalik tagatisraha vastavuse hindamiseks tarbijate ees võetud kohustustele, teatas amet. Viis reisifirmat ei esitanud aruannet ning amet kandis nad reisiettevõtete musta nimekirja.

Reisiettevõtetel on kohustus regulaarselt esitada aruandeid tarbijakaitseametile viimases kvartalis tehtud müükide kohta ning prognoosida järgmise kvartali müüke. Aruande esitamise kohustus oli 273 reisiettevõttel, ent 5 ettevõtet ei ole seda teinud.

Tarbijakaitseamet lisas seepärast musta nimekirja reisiettevõtted ASAP Travel OÜ, Astroleon OÜ, Miliam Travel OÜ, Cappelner Group OÜ ja Solar Tour OÜ.

Must nimekiri on abiks tarbijatele, kes soovivad enne reisi ostmist kontrollida firma usaldusväärsust. Tarbijakaitseametil ei ole võimalik hinnata nende ettevõtete tagatisraha vastavust, mistõttu on ametil õigus teavitada avalikkust ohu ennetamisest, ohukahtlusest, ohust või korrarikkumisest.

Aruanded on tarbijate majandushuvide kaitse oluline komponent, sest nende alusel kontrollitakse, kas firmade tagatissummad on piisavad või mitte. Tagatis on piisav sel juhul, kui tarbijate ees võetud kohustused on igal ajahetkel tagatissummaga kaetud.

Tagatisest kaetakse reisiettevõtja maksejõuetuse korral reisijate kojusõit ning tagastatakse tarbijatele ärajäänud reiside ettemaksud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles