Praegu müüakse Läti turul vaid kahe protsendi ulatuses vabapidamisel või õrrekanade mune, kuigi Läti tarbijad oleks tegelikult valmis nende eest veidi rohkem maksma. Samas just soodsa hinnataseme pärast on seni puurikanade munadest huvitunud lausa 90 protsenti Balti riikide tarbijatest.
Balticovo esindajate kinnitusel peetakse puurikanade mune ka inimtoiduna kõige ohutumaks, sest neid peetavat kõige puhtamates tingimustes. Puurikanasid ei puuduta sooleinfektsiooni ega koktsidioosi oht, kuna nad ei ole puutu kokku väljaheidetega, mida võib juhtuda aga vabapidamisel kanade puhul.
Enne klientideni jõudmist läbivad munad põhjaliku, mitmes etapis toimuva kontrolli. Mune valgustatakse ultraviolettkiirgusega, et tappa munakoorel olevad bakterid, seejärel kaalutakse iga muna väga täpselt ning jagatakse need kaalukategooriatesse. Hiljem kontrollitakse Ultra HD kaamera abil, kas muna kest on puhas ja koor terve ning vaadeldakse, ega pole veriseid jälgi. Alles pärast kontrollmehhanisme on munad tähistatud ja müüakse A-klassi märgistusega. Sedasi tagatakse, et munad oleksid inimtoiduks ohutud ja seda tõendavad ka järelvalveasutused.
Balticovo on investeerinud üle 30 miljoni euro kanade heaolutingimuste arenguks ning jätkab sel aastal tootmise arendamist – uutesse farmidesse ja seadmetesse investeeritakse üle 800 000 euro. Ettevõte on juba aastaid rakendanud rahvusvahelist kvaliteedisüsteemi, mida kinnitavad maineka BRC toiduohutuse- ja ISO kvaliteedisertifikaadid.
Ettevõte teeb tihedat koostööd Läti veterinaar- ja toiduametiga ning on avatud aruteluks loomakaitsjate seltsi ning avalikkusega, varjamata oma tootmist ja selgitades tarbijatele kanade kasvatamise protsessi. Balticovol on praegu 2,4 miljonit munakana, ettevõte müüb oma tooteid Baltikumis, USAs, Austrias, Belgias, Bulgaarias, Tšehhis, Taanis, Prantsusmaal, Itaalias, Jaapanis, Hollandis, Poolas, Slovakkias, Sloveenias, Soomes, Ungaris, Saksamaal ja Rootsis.