E, 2.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ELi-Kanada kaubanduslepe jääb sel nädalal sõlmimata

Gert Siniloo
, reporter
Facebook
Comments
Belgia peaminister Charles Michel.
Belgia peaminister Charles Michel. Foto: AP/Scanpix

Belgia peaministri sõnul pole riik võimeline Euroopa Liidu (EL) ja Kanada vahelist vabakaubanduslepingut (CETA) allkirjastama.

Belgia peaminister Charles Michel teatas, et riik ei saa ELi-Kanada kaubandusleppele oma allkirja anda. Sellega on ilmselt lootus, et lepe saab selleks neljapäevaks kavandatud ELi-Kanada tippkohtumisel sõlmitud, lõplikult kustunud, vahendab Politico.

«Belgia pole võimeline lepet allkirjastama, teatab peaminister Michel üsna pea ELi Ülemkogu eesistujale Donald Tuskile,» ütles Micheli pressiesindaja. Avaldus järgneb Valloonia piirkonna juhtidega peetud kõnelustele.

«Vallooni valitsuse suhtumine pole meid šokeerinud, arvestades seda tühja tooli poliitikat, mida nad ajavad,» lausus Michel pressikonverentsil. «Täna oleme valloonidelt saanud üksnes vaikust,» lisas ta.

Belgia prantsuskeelse piirkonna Valloonia juhtivad poliitikud on keeldunud CETAle oma heakskiitu andmast, tuues põhjenduseks mured alanevate sotsiaal- ja keskkonnastandardite üle. Valloonide samm tähendab ühtlasi, et Belgia valitsus ei saa lepet allkirjastada

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles