Munitsipaalpolitsei teeb oma tööd
Munitsipaalpolitsei ameti (mupo) avalike suhete peaspetsialisti Meeli Hundi sõnul ei koosta mupo seadusi ega korralda liiklust. «Tegemist on järelvalveorganiga, kelle ülesanne on jälgida, et kehtestatud korrast kinni peetaks,» ütles ta.
Auto parkimine on Hundi sõnul autojuhi ülesanne ja ka seda tuleb teha vastavalt kehtestatud regulatsioonidele. «Lihtne reegel - auto tuleb parkida kohta, kus see keelatud ei ole. Kui sellest reeglist lähtuvalt ei ole oma kodu või sihtpunkti vahetus läheduses võimalik parkida, siis tuleb leida koht, kus see on lubatud ja võimalik,» rääkis ta.
«Paraku on inimesed kas liiga mugavad, et parkida auto veidi eemal, vabu parkimiskohti omavates piirkondades või ei soovita parkida tasu eest,» ütles Hunt. Nii on suur osa tasulisi paklaid ja parkimismaju nii Lasnamäel kui ka Mustamäel mupo esindaja sõnul pooltühjad.
«Seda, kuidas korteriühistu omi asju korraldab, me kommenteerida ei oska. Üks on aga kindel - praegu kehtiv liiklusseadus ei luba kõnniteedel parkida, sõltumata sellest, kas kõnnitee on lai või kitsas,» toonitas ta.
Mis puutub trahvimisse laiemalt, siis üks kolmandik kõikidest menetlustest algatatakse mupole tehtud kaebuse või väljakutse alusel. «Need on olukorrad, kus valesti pargitud autod kas takistavad või segavad liiklemist, muudavad jalakäijate liiklemise ohtlikuks, on pargitud haljasalale, kõnniteele, on kinni parkinud teised autod jne,» tõi ta näiteks.