Päevatoimetaja:
Aimur-Jaan Keskel
Saada vihje

Rahanduskomisjon: IMF soovitab Eestil tööjõumakse veelgi langetada

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Rahvusvahelise Valuutafondi IMF peakorter Washingtonis.
Rahvusvahelise Valuutafondi IMF peakorter Washingtonis. Foto: MANDEL NGAN / AFP

Riigikogu rahanduskomisjoni ja Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF-i) delegatsiooni tänasel kohtumisel Toompeal arutati, kuidas parandada Eesti riigi ning majanduse konkurentsivõimet. IMF soovitab tööjõumakse veelgi langetada.

«Majanduskasvu soodustavate sammudena on oluline osa riigi poolsetele investeeringutel ja tööjõumaksude alandamisel,» ütles rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer pressiteate vahendusel.

«Sotsiaalmaksu langetamise ning maksuvabatulu tõusuga on järgmise aasta eelarves arvestatud.»

«IMFi delegatsiooni juhi Christoph Klingeni hinnangul peaks tööjõumakse aga veelgi rohkem langetama. See suurendaks ettevõtete konkurentsivõimet ning leevendaks töötajate poolset palgasurvet,» lisas Holsmer.

«IMF näeb ühe väljakutsena kvalifitseeritud tööjõu puudumisega tegelemist ning toetab riigisektori efektiivsemaks muutmist nii haldusterritoriaalse kui ka avaliku sektori reformiga laiemalt.»

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) delegatsioon arutab oma iga aastase külaskäigu ajal riigi ja erasektori esindajatega Eesti majanduspoliitikat ning majanduse olukorda. Kohtumisel Riigikogus andis Holsmer ülevaate järgmise aasta riigieelarve koostamise alustest ja maksupoliitilistest valikutest. Ta tõi esile eelarve kolm prioriteeti - majanduskasvu suurendamine, riigikaitse kulude kasv ja lastega perede toetamine.

«Lisaks tööjõumaksude langetamise vajadusele on IMFi esindajate tähelepanu keskmes Eesti ettevõtete konkurentsivõime kasvatamine,» lisas Holsmer. „Eesti vaade paljuski kattub IMFi nägemusega nii majanduse hetkeolukorrast kui ka väljakutsetest tulevikus. Võti on meie ettevõtete tootlikkuse tõstmine ning ekspordivõimekuse kasvatamine.»

Tagasi üles