Päevatoimetaja:
Sander Silm
Saada vihje

Päästeamet soovitab: liigu väljas vähe, hoolitse küttekolde, torude ja lähedaste eest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Eger Ninn
Copy
Tugeva külma korral soovitab päästeamet väljas liikuda võimalikult vähe, seda peaksid arvesse võtma eelkõige lapsed ja vanurid.
Tugeva külma korral soovitab päästeamet väljas liikuda võimalikult vähe, seda peaksid arvesse võtma eelkõige lapsed ja vanurid. Foto: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Tugeva külma korral soovitab päästeamet väljas liikuda võimalikult vähe ning seda peaksid arvesse võtma eelkõige lapsed ja vanurid.


Tugeva pakase püsimine võib kaasa tuua probleeme ruumide kütmisega, veetorustike ja trasside külmumist ning elektrikatkestusi.

Erilist tähelepanu tuleb pöörata ruumide kütmisele. Ahjukütte puhul tuleb jälgida mõõdukat kütterežiimi ning kütta korraga üks ahjutäis kaks kuni kolm korda päevas. Vältimaks vingumürgituse ohtu peab jälgima, et siibrit liiga vara ei sulgetaks. Elektriliste küttekehade kasutamisel ei tohi elektrisüsteemi ülekoormata.

Torustike külmumisohu vältimiseks tuleb mässida torud lisaisolatsiooniga, mingil juhul ei tohi külmunud torusid soojendada lahtise tulega. Jäätunud torude ülessoojendamisel tuleb kasutada soojakaableid või soojapuhurit.

Valmistuge võimalikeks vee- ja elektrikatkestuseks varudes joogivett ning patareid taskulambile ja raadiole, samuti laadige mobiiltelefonid.

Vältimaks tulekahjusid, mis võivad alguse saada võõraste isikute poolt keldritesse ja kuuridesse tehtud tulekolletest, tuleks lukustada uksed ja sulgeda muud juurdepääsud.

Kui pikem autosõit külmaperioodil osutub möödapääsmatuks, tuleb sõidukile varuda piisavalt kütust ning kaasa võtta laetud mobiiltelefon.

Külmakahjustuste ennetamiseks tuleks nõu küsida üleriigiliselt perearsti infotelefonilt 1220.

Päästeamet soovitab inimestel külmaperioodil hoida tihedamat kontakti ka oma üksi elavate eakate lähedastega ning neid vajadusel abistada.

Tagasi üles