Ümbrikupalga saaja riskib trahviga

Kuigi maksu- ja tolliamet on aastaid ümbrikupalkade vastu võidelnud, ei anna probleem endiselt järele. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalne

Kui enamasti kõneldakse ümbrikupalga negatiivsest mõjust ettevõtja vaatenurgast, vastutab ka töötaja musta palga vastuvõtmise eest.

Kuigi statistiliselt on ümbrikupalga maksmine vähenenud, on probleem ikka veel päevakohane, vahendab Äripäev teemaveebi raamatupidaja.ee.

Maksu- ja tolliameti andmeil on töötamise registri loomise järel deklareerinud 2015. aastal esimest korda töötasu 20 000 inimest, kes varem ei olnud sissetulekut deklareerinud, mistõttu on riigi maksutulu selle tulemina suurenenud 10,25 miljoni euro võrra.

Seaduse järgi vastutavad ümbrikupalga teadlikul vastuvõtmisel tekkinud tulumaksukohustuse eest nii töötaja kui ka tööandja, mistõttu ei vabasta ümbrikupalga maksmine palga saajaid tulumaksu tasumisest. 

Peale selle tuleb töötajal arvestada, et kui ta otsustab esitada maksu- ja tolliametile ebaõigeid andmeid, rikub ta maksukorralduse seadusest tulenevaid kohustusi esitada õigeid andmeid. Maksudeklaratsioonis valeandmete esitamine on väärtegu, mille eest võib karistada kuni 1200eurose trahviga.

Loe lähemalt Äripäevast.

Tagasi üles
Back