L, 23.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sester: Marek Helm on andnud suure panuse avaliku sektori arendamisse

Adele Johanson
, reporter
Facebook
Comments
Sven Sester
Sven Sester Foto: Sander Ilvest

Rahandusminister Sven Sesteri sõnul on järgmise aasta alguses Maksu- ja Tolliameti peadirektori ametikohalt lahkuv Marek Helm andnud suure panuse avaliku sektori efektiivsemaks muutmisel ja arendamisel.

Tema siirdumine erasektorisse aitab Sesteri sõnul Eesti e-valitsemise kogemust eksportida ka teistesse riikidesse.

«Marek Helm on teinud maksu- ja tolliameti juhina suurepärast tööd, uuendanud organisatsiooni, taganud sisuka koostöö ettevõtjaskonnaga ja juurutanud innovatiivseid lahendusi, mis on parandanud Eesti maksu- ja konkurentsikeskkonda. Olulisena tahan rõhutada, et Helm on lisaks järelevalvefunktsioonile märkimisväärselt väärtustanud ka maksumaksjate nõustamise tähtsust. Muidugi on Helmi lahkumisest kahju, kuid rõõmu teeb, et riigiasutuse tippjuhti hindab sedavõrd kõrgelt ka erasektor ning tema oskusi ja teadmisi vajatakse teistes riikides,» ütles Sester.

«Soovin Helmile ettevõtluses edu, nüüd tuleb alustada pingutusi väärilise järeltulija leidmiseks Maksu- ja Tolliameti peadirektori kohale. Rohkem kui kolmekuuline etteteatamise aeg tagab usutavasti ka selle, et juhi vahetus toimub ametis sujuvalt.»

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles