SEB: Euroopa pangad on ajaloo odavaimad

PM Majandus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Peeter Koppel
Peeter Koppel Foto: Mihkel Maripuu

SEB septembri Investeerimise Väljavaade (Investment Outlook) osutab sellele, et Euroopa pankade aktsiad on ajaloo odavaimatel tasemetel.

Põhjala pangad võiksid SEB hinnangul saavutada koguni 10–14-protsendilise omakapitali tootluse, samas kui muudelt pankadelt oodatakse 7,5-protsendilist omakapitali tootlust. Lisaks on Põhjala pankade bilansid piisavalt tugevad, et maksta käesoleva aasta eest 5–7-protsendilist dividenditootlust. Põhjala pankade vähenenud kasumlikkus on aga tingitud suurenenud kapitalinõuetest ja kasumid on rahaliselt tänaseks juba suuremad, kui need olid seni rekordilisel 2007. aastal.

SEB Eesti privaatpanganduse strateegi Peeter Koppeli sõnul on Euroopa pangad oma fundamentaalse odavuse tõttu kindlasti radaril, kuid ostma ta ei tõttaks.

«Sellel, et need hinnatasemed on madalad, on oma põhjus,» kommenteeris Koppel. «Madalate intressimäärade keskkond on pankade jaoks ebameeldiv, regulatsioonid nõuavad suuremaid kapitalipuhvreid ja fintech-ettevõtted pakuvad pikas perspektiivis konkurentsi – kõige selle tõttu kasumlikkus kannatab. Ma hoian sektoril silma peal, kuid praegu on tegutsemiseks veel vara. Põhjala pangad on aga kindlasti need, mida täna eelistaks. See, mis Lõuna-Euroopa finantssektorist just aktsiaturgude seisukohalt saab, on praegu liiga suur küsimärk. Neil on kapitali vaja ja palju,» ütles Koppel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles