T, 30.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ida-Virumaal aastaga koondatud 1200 inimesest on pooled uue töö leidnud

PM Majandus
, reporter
Facebook Twitter
Comments
15.01.2016, KOHTLA-JÄRVE
VKG. Viru Keemia Grupp. Koondamine vana Kiviter-tehnoloogia tehases. Torud, lumi, talv
FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES
15.01.2016, KOHTLA-JÄRVE VKG. Viru Keemia Grupp. Koondamine vana Kiviter-tehnoloogia tehases. Torud, lumi, talv FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES Foto: Sander Ilvest / Postimees

Koondamised Ida-Viru suurettevõtetes nagu Viru Keemia Grupp (VKG), Nitrofert ja Eesti Energia tõid töötukassale viimase aasta jooksul pea 1200 uut klienti, kuid praeguse seisuga on umbes pooled neist uue töö leidnud, kirjutab ERRi uudisteportaal.

Märgatavat rolli mängis selles VKG, mis tänu vanade õlitehaste taaskäivitamisele 350 töötajat töötukassast tagasi võttis.

Töötukassa Ida-Viru osakonna juhataja Anneki Teelahk kinnitas, et poolte koondatute töölerakendamine on hea tulemus ja selle taga on nii tööturumeetmete mõju kui ka töötukassa inimeste pühendunud töö. Vaatamata sellele, et Ida-Virumaa on jätkuvalt Eesti kõrgeima töötuse määraga maakond, langeb töötute osakal pidevalt.

Praegu on töötukassal Ida-Virumaal pakkuda 765 töökohta, samas töötuid on üle 6000.

Loe pikemalt ERRi uudisteportaalist.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles