Eesti Post ostab Express Posti

Kaja Koovit
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Post
Eesti Post Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Eesti Post sõlmis täna  eellepingud ajalehtede kojukandefirma Express Posti omandamiseks Eesti Meedialt ja Ekspress Grupilt.

Praegu kuulub Ekspress Post võrdsetes osades Eesti Meediale ja Ekspress Grupile.

Ekspress Grupp müüb oma osaluse börsiteate kohaselt 2,6 miljoni euro eest.

Lõplikud ostu-müügilepingud sõlmitakse pärast koondumisloa saamist konkurentsiametilt.

Eesti Posti juhatuse liikme Aavo Kärmase sõnul jätkab Express Post plaanide kohaselt eraldiseisva ettevõttena. Kärmase sõnul võimaldab ajalehtede kojakandefirma omandamine muuta Eesti Posti kojukandeteenust efektiivsemaks.

AS Eesti Meedia juhatuse liige Toomas Issak ütles, et antud tehing võimaldab säilitada ajalehtede kojukannet kvaliteetse ja efektiivsena ka pikemas perspektiivis.

Ekspress Grupi juhatuse esimehe Gunnar Kobini sõnul soovib Ekspress Grupp loobuda osalusest Express Postis tulenevalt oma strateegiast järjest enam keskenduda elektroonilisele meediale.

Äriregistri andmetel teenis Express Post 2009. aastal 79,2 miljoni kroonise käibe juures 7 miljonit krooni kasumit. 2008. aastal oli ettevõtte käive 81,8 miljonit krooni ja kasum 4,6 miljonit krooni.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles