R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rõivas kutsus Tööandjate Keskliidu ja Ametiühingute Keskliidu juhid Haigekassa miinust arutama

PM Majandus
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Haigekassa.
Haigekassa. Foto: Toomas Huik / Postimees

Peaminister Taavi Rõivas kutsus Tööandjate Keskliidu ja Ametiühingute Keskliidu juhid reedeks Stenbocki majja, et leida lahendus Haigekassa eelarve oodatust suuremale defitsiidile.

«Haigekassa nõukogus on kaks kolmandiku liikmetest nimetatud sotsiaalpartnerite — tööandjate ning ametiühingute — poolt,» ütles Rõivas: «Selleks, et ülekulule lahendus leida, on vaja kõigi osapoolte jõupingutusi.»

Haigekassa ülekulu ei ole Rõivase sõnul sugugi ainult küsimus demograafilistest protsessidest vaid on suuremas osas tingitud Haigekassa juhtkonna valikutest. Rõivas rõhutas, et kindlasti tuleb arutada ka ravikindlustuse pikaajalist kestlikkust, kuid enne tuleb konkreetsele puudujäägile lahendus leida.

Eile kohtus peaminister samal teemal rahandusministri ning tervise- ja tööministriga ning ühiselt lepiti kokku, et tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski teeb 22. septembril valitsuskabinetile oma ettepanekud, kuidas ülekulu kontrolli alla saada.

Lisaks on valitsuse liikmed teinud ettepaneku Haigekassa nõukogu reformimiseks, et muuta juhtimine tõhusamaks ning vastutus selgemaks.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles