Tehnopol tahab viia tervisetehnoloogia ettevõtted India ja Uganda turgudele

PM Majandus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tehnopol
Tehnopol Foto: Toomas Huik

Tallinna Teaduspark Tehnopol juhib koostöös Kesk-Läänemere Interregi programmiga projekti «CB Health Access» ettevõtluse edendamiseks tervisetehnoloogia valdkonnas.

Projekti eesmärk on aidata Eesti, Soome, Rootsi ja Läti tervisetehnoloogia ettevõtetel, sealhulgas neil, kes tegutsevad e-tervise ning meditsiini- ja biotehnoloogia valdkonnas, laieneda uutele turgudele. 2016. aasta sügisel avatakse India ja Uganda turud.

«Hakkame tervisetehnoloogia ettevõtetele tutvustama India ja Uganda turgu,» märkis projekti «CB Health Access» juht Külle Tärnov.

«Mõlema – nii India kui ka Uganda jaoks – valitakse meie neljast partnerriigist välja 17 tervisetehnoloogia ettevõtet.» Ta lisas, et programmi ja uusi turge tutvustav seminar toimub kõigis partnerriikides septembris. Pärast seminari valitakse välja programmis osalevad ettevõtted.

Programm hõlmab selliseid valdkondi nagu tervisetehnoloogia turgude tutvustus, iga ettevõtte individuaalne nõustamine, sihtturgude suhtes seatud ärieesmärgid, teabe hankimine ja võimalike koostööpartnerite leidmine. Oodatav tulemus on, et ettevõte jõuab sihtturul esmase müügitehinguni. Eesti partner Tartu Biotehnoloogia Park avab tee hiiglaslikule India turule, samal ajal kui Rootsi MedTechi klaster koostöös SweCare’iga sillutab teed Uganda kiiresti arenevale turule sisenemiseks.

Projekt CB Health Access kestab kolm aastat, mille jooksul valitakse piirkonnast iga turu jaoks 17 ettevõtet. Neil ettevõtetel tuleb võtta sihikule üks turg ning nende meeskonnad peavad olema valmis alustama oma toote viimist uuele turule. USA-le ja Lõuna-Koreale suunatud programmidega alustati 2016. aasta kevadel ning praegu tehakse intensiivselt koostööd väljavalituks osutunud ettevõtetega.

Projekti «CB Health Access» juhtpartner on Tallinna Teaduspark Tehnopol. Teised partnerid on Tartu Biotehnoloogia Park, Turu Teaduspark, Enixus Baltics Latvia, SweCare ja Swedish Medtechi klaster. Projekti rahastatakse Kesk-Läänemere Interregi programmist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles