N, 21.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hansabuss ostis Läti bussiettevõttes enamusosaluse

PM Majandus
Facebook
Comments
Hansabuss neelas taaskord tüki Läti bussiturust.
Hansabuss neelas taaskord tüki Läti bussiturust. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

AS Hansabuss omandas 91-protsendilise enamusosaluse reisijateveoga tegelevas Läti ettevõttes Tukuma Auto SIA, tehingu tulemusel kasvab Hansabussi turuosa Lätis konkurentsile avatud avaliku bussiliiniveo ja tellimusvedude segmendis hinnanguliselt kümne protsendini.

Hansabuss AS-i juhatuse liikme Neeme Tammise sõnul tugevdab ettevõte ostutehinguga oluliselt positsiooni Baltikumi avaliku bussitranspordi turul. «Tegu on strateegilise otsusega 2020. aastal toimuvaks Läti bussitranspordituru avanemiseks valmistumisel. Vahepealsel ajaperioodil on plaan õppida lähemalt tundma Läti turu eripärasid ja arendada kohalikku kompetentsi. Plaanime veel Lätis laieneda nii tellimusveo kui ka liiniveo segmendis, samuti näeme potentsiaali Leedu turul,» ütles Tammis.

Tukuma Auto senine suuromanik ja juhatuse liige Ilgvars Kalninš jätkab Tukuma Auto nõukogus ja jääb ettevõttega aktiivselt seotuks. Ettevõtte teine juhatuse liige Maris Lipkins jätkab samal kohal. Tukuma Auto ostuga tegevust laiendanud Hansabussi Läti äriüksust asub juhtima Hansabuss Eesti praegune tegevjuht ja juhatuse liige Sergei Vahnitski. Hansabuss kuulutab lähiajal välja konkursi tegevjuhi ja juhatuse liikme kohale Eestis.

Tukuma Auto konsolideeritud käibe prognoos 2017. aastaks koos juba sõlmitud avalike liiniveo lepingutega on üle kolme miljoni euro. Ettevõtetes töötab 72 inimest, järgmisest aastast kasvab ettevõtte töötajate arv vähemalt 109 inimeseni. Ettevõtte masinaparki kuulub 33 bussi ja 19 veokit. Uute busside ostu investeerib Tukuma Auto üle 1,5 miljoni euro.

Koos tellimusvedusid teostava tütarettevõttega Hansabuss Latvia suureneb Hansabussi Läti äriüksuse aastakäive seega ligi 4 miljoni euroni, töötajate arv 135 inimeseni ning masinapark 85 sõidukini. Nii konkurentsile avatud avalike lokaalsete liinivedude kui ka tellimusvedude turul kasvab Hansabussi turuosa Lätis hinnanguliselt 10 protsendini.

Hansabussi kontserni kuuluvad emaettevõte Hansabuss AS ning tütarettevõtted Hansa Bussiliinid AS, Hansabuss Latvia SIA, Tukuma Auto SIA ja viimase tütarettevõte Tutransauto SIA. Hansa Grupi konsolideeritud kogutulud on üle 32 miljoni euro aastas ning grupi ettevõtted annavad Baltikumis tööd rohkem kui 500 inimesele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles