Lingi sõnul on turg odavaid «hiinakaid» ja muud rämpsu täis ning tõsiseid tegijaid võib ühe käe sõrmedel üles lugeda – need on tootjad USAst, Saksamaalt ja Jaapanist. «Kvaliteetne raadiomikrofonide süsteem on ka mobiilikindel,» lisas ta.
Eesti Rahvusringhäälingu tootmisteenistuse juhataja Hendrik Reindla märkis, et tegelikult ongi 823-832 MHZ ainus auk sagedusalas, kuhu pidid nii varem kui peaksid ka tulevikus euroregulatsioonide koostajate meelest kõik raadiomikrofonid ja kõrvasided ära mahtuma.
«See aga on suurürituste jaoks ilmselgelt kitsas,» ütles Reindla ja lisas, et mõni aasta tagasi anti üleeuroopaliselt 4G kasutuselevõtuks üks sagedusala telekomidele ning järgmise aasta juunis läheb järgmine.
«Maailm areneb edasi ja me kõik tahame telefoniga järjest rohkem võimalusi kasutada, see aga «lööb õhu paksuks»,» sõnas ta.
Reindla täpsustas, et mobiilside ise ei sega raadiomikrofone, küll aga 4G-andmeside. Eestis saab raadiomikrofone kasutada ka televisioonisaatjate sagedusalas – igas maakonnas eri sagedusi.
Ka Raido Sooalu videoülekandeid korraldavast ettevõttest MIND leidis, et ilmselt oli siin tegemist juba «klassikalise probleemiga».
Nimelt kasutasid kunagi kõik raadiomikrofonide tootjad ühte kindlat sagedusvahemikku, kuid kui ühiskond hakkas aina enam kasutusele võtma WiFit, mobiiltelefone, 3G/4G-antenne, siis ühel hetkel võeti kasutusele uued standardid ehk sagedusvahemikud.
«Peale seda on need vanadel sagedustel töötavad seadmed palju oma hinnas kaotanud, kuid sellest tulenevalt on neid palju liikvel järelturul ja laojääkides,» märkis Sooalu. «Paljud neid seetõttu ostavad – kahjuks tekib ka palju probleeme, just avalikes kohtades.»