Tere saneerimismenetlus tulnuks Mody sõnul ammu ära lõpetada, sest on läbi viidud saneerimise põhimõtteid eirates: võlgniku poolt andmeid varjates, esitades vaid enda jaoks sobivaid andmeid ja arusaamu. „Täna pole aga teada sedagi, kas kõik võlausaldajad on ikka võlausaldajad, kas kõik pandipidajad on ikka pandipidajad, aga nende hääled määravad kas ja kes võlausaldajatest millal palju raha saab,“ selgitas Mody
Kui Terele esitatud maksukahtlustus osutub vettpidavaks ning toob kaasa täiendava maksukohustuse, mõjutaks see negatiivselt ettevõtte võimekust raskustest väljuda, selgitas saneerimiskava analüüsinud sõltumatu finantsekseprt Urmas Võimre.
„Sõltuvalt sellest, millisel maksustamisperioodil Terele etteheidetavad tehingud toimusid, võivad maksusummale lisanduda nii viivisintressid kui ka viivisintressidelt tasumisele kuuluv tulumaks, rääkimata rahalisest karistusest,“ rääkis Võimre. „Rahalise kohustuse lõplik suurus võib kujuneda tuntavalt suuremaks kui ajakirjanduses tänaseks avaldatud tulu- ja käibemaksu summa.“
Kogu välja nõutavat summat omakorda hakkab mõjutama kohtu poolt määratav rahaline karistus ning ajavahemik, mille jooksul kahtlustatav tegu toime pandi.
Jutud pankrotist teenisid Tere aktsiaseltsi ja Oliver Kruudat esindava vandeadvokaadi Elmer Muna pahameele, kes rõhutades, et firma saneerimise protsess jätkub. "Mingist pankrotist ei saa ma aru, miks keegi siin räägib,“ ütles Muna.
Algatatud menetlus ei mõjuta ettevõtte igapäevast äritegevust, juhtimist, tarneid, suhteid koostööpartneritega ega ka muid kohustusi, rõhutas omakorda Tere palgatud suhtekorraldusfirma saadetud teade . „Ettevõte on igapäevaselt elujõuline, oluline on, et Tere aktsiaselts saaks saneerimisprotsessiga jätkata. Seetõttu on heameel, et eile kinnitas ka Ringkonnakohus, et osade võlausaldajate katse saneerimisprotsessi nurjata ei ole õigustatud, sest näeme selgelt, et ettevõtte igapäevane äritegevus on jätkusuutlik ja ühe Eesti armastatud kaubamärgi tooted on kvaliteetsed ja tarbijaile naudingut pakkuvad,“ seisis pressiteates.