P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uuring: kolmandik Eesti töövõtjatest ei soovitaks oma praegust tööandjat sõbrale

, reporter
Uuring: kolmandik Eesti töövõtjatest ei soovitaks oma praegust tööandjat sõbrale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Töövestlus
Töövestlus Foto: SCANPIX

CV Keskuse hiljutisest küsitlusest selgub, et vaid 62,9 protsenti töövõtjatest soovitaksid oma praegust tööandjat heale sõbrale, teatas ettevõte.

CV Keskuse Baltikumi kommunikatsioonijuhi Henry Auväärti sõnul näitas küsitlus, milles osales 2809 töövõtjat, et Eestis tegutsevad ettevõtted on oma maine kujundamisel ning töötajate rahulolu ja lojaalsuse saavutamisel raskustes.

«Tööandja bränding ei ole  pelgalt «rikaste tööandjate» mängumaa ning seda ei tohi seostada vaid rahaliste hüvedega: töötajate rahulolu ning soovituse saamisel peavad töövõtjad tähtsaimaks hoopiski töötajate väärtustamist, karjäärivõimalusi, sisekliimat, tagasiside jagamist ning ausust ja läbipaistvust,» sõnas Henry Auväärt.

Huvitava tendentsina tuli Henry Auväärti sõnul küsitlusest välja, et kuigi meeskonnaüritused kannavad suurimat rolli tööandja soovitamisel, korraldatakse neid vähem kui pooltes ettevõtetes – vaid 40% vastanutest tõid välja, et nende tööandja korraldab (toredaid) üritusi.

«Kõige lojaalsemad ongi nende ettevõtete töötajad, kus korraldatakse toredaid meeskonnaüritusi ning töökohal on lubatud ka lemmikloomad. Vastavalt vaid 32,5% ning 31,4% nende ettevõtete töötajatest oleksid valmis vastu võtma tööpakkumise teises ettevõttes,» rääkis Auväärt. «Kõige väiksema kaaluga on töötaja lojaalsuse määramisel ettevõtete poolt pakutavatest lisaväärtustest aga kontori asukoht ning sporditoetuse olemasolu – üle 40% antud lisaväärtustega ettevõtete töötajatest oleks valmis vastu võtma tööpakkumise teises ettevõttes.»

Auväärt lisas, et samuti ei hoia töövõtjaid lojaalsena enam vaid huvitav ja väljakutseid pakkuv töö.

«Üllatuslikult selgus, et tervelt 49,2% töövõtjatest on valmis vastu võtma tööpakkumise sarnasel ametikohal ja sama palgaga, kuid parema mainega ettevõttelt.»

Märksõnad
Tagasi üles