Tema sõnul said allahindlusi ainult kaks Totalisaatoriga otseselt seotud isikut – üks firma töötaja ning nõukogu liige. «ATG konstrueeris kohtus ilukirjandusliku seose, laiendades meelevaldselt eeltoodud allhindlusi kogu kliendibaasile, mis on otsene vale,» rääkis Järv ja lisas, et välismaiste klientide omamine kliendibaasis ei olnud keelatud.
Juba enne auditi korraldamist peatas Trav och Galopp Totalisaatori klientide ligipääsu enda keskkonnale. Pärast uurimise tulemuste selgumist nõudis ATG, et Totalisaator lõpetaks allahindluste korraldamise ning eemaldaks enda kliendiandmebaasist kõik rootslased. Pooled alustasid ka läbirääkimisi uue lepingu sõlmimiseks, ent siis lõpetas Totalisaator Rootsi firma sõnul äkitselt koostöö, taandus kõnelustest ning andis teada, et pöördub Stockholmi arbitraaži.
«Jaanuaris 2014 sulges ATG ootamatult panustamisvõimaluse, viidates meievahelises lepingus seisnud korruptsioonivastasele punktile. Eeltoodu on absurdne, kuna midagi sellist ei ole kunagi juhtunud ning selle järele puudub ka reaalne vajadus,» kirjeldas Järv Totalisaatori vaadet juhtunule.
Ta märkis ka, et allahindluste tegemise keeld jõustus tegelikult alles 27. jaanuaril, paar nädalat pärast seda, kui panustamine lõpetati. «See oli ajendiks teisele ilukirjanduslikule konstruktsioonile, mille ATG kohtus esitas, et tegu oli tulevikus kehtima hakkava reegli ennetava meetmega, väites, et me ei oleks seda täitma hakanud,» rääkis Järv.
«Eeltoodu on põhjendamatu laim, kuna lepingupartnerina oleme me minevikus toimunud reeglitemuudatusi alati aktsepteerinud – ja ega meil edasumüüjana ka muid võimalusi ei ole –, kuid nüüd millegipärast väita, et me seda ei tee ja sellest tulenevalt teenuse edastamine peatada, on ebanormaalne,» ütles Totalisaatori juhatuse liige.