Naisinvestorite Klubi asutaja Kristi Saare sai inspiratsiooni välismeedias loetud persoonilugudest ja otsustas tõsisemalt uurida, kui palju inimesed palka saavad, kas ja kuidas nad investeerivad ja miks nad seda teevad. Ta kuulutas Facebookis finantsteemalistes gruppides välja, et otsib inimesi, kes vastaksid investeerimist puudutavatele küsimustele. Kokku sai paarkümmend intervjuud, Saare avaldab need oma blogis ja intervjuud jõuavad ka Postimehe veebi.
Saare tunnistas, et teda ei huvita niivõrd see, kui palju inimesed palka saavad, kuivõrd tundus talle põnevana võimalus näha, milliste finantsfilosoofiate järgi inimesed elavad.
«Kuna ühiskonnas on ausalt rahast rääkimine päris harv ja avalikult räägivad pigem need, kes on edukad, mõtlesin, et ka teistel oleks tore näha, kui erinevad teed on inimesi investeerimiseni viinud ja milliseid mõtteid rahast teistel tavainimestel on,» ütles Saare. Ta iseloomustab vastanuid kui tavalisi julgeid inimesi, kelle sissetulekud ja kogemused on väga erinevad. On nii linna- kui ka maainimesi, eri vanuses mehi ja naisi, neid, kelle palk väike, ja ka neid, kelle sissetulekud on Eesti mõttes kõrged.
«Üldiselt selgus kaks üllatavat asjaolu. Esiteks see, et meie finantshariduse tase on ikka päris nõrk. Enamik inimesi kirjeldas oma jõudmist finantsmaailma pigem õnneliku juhusena kui koolihariduse mõjuna,» sõnas Saare. «Teiseks see, et oma finantsasjad korda saanud inimestel on väga ägedalt optimistlik mõtlemine. Sõltumata sissetuleku suurusest kumas vastajate tekstidest välja see, et kui tööd teha ja vaeva näha, siis saab ka finantsvabaduse saavutada.»