Suvine suurüritus võib piirkonda tuua miljoneid eurosid lisatulu (1)

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Pm

​Suure osa aastast on linn vaikne ja rahulik, ent ühel suvisel nädalavahetusel on tänavad ühtäkki inimesi paksult täis, tullakse kokku üle Eesti ning ka välismaalt. Hotellid ja muud majutuskohad on puupüsti rahvast täis, kohalik kauplus teeb rekordkäibe ning restoranid ei jõua piisavalt palju ja kiiresti näljastele toitu ette kanda.

Kohalike jaoks on iga-aastased suurüritused olulised – ühelt poolt on see võimalus külalisi võõrustada ja kodukanti tutvustada, teisalt aga toovad sellised sündmused piirkonda märkimisväärse summa lisaraha. Auto24 Rally Estonia korraldajad hindasid mullu, et nende üritus tõi Lõuna-Eestisse koguni viis miljonit eurot lisakäivet. Saaremaal aga aitab suvistel ooperipäevadel kogutud rasv nii mõnelgi ettevõtjal talve kergemini üle elada.

Kasu ei lõika ainult hotellid, restoranid ja toidupoed, vaid võimalus käivet kasvatada on ka teistel ettevõtetel. Näiteks Viljandis võib Tallinnast pärit külalised müüjate kinnitusel sageli poelettide vahel ära tunda rõõmuhõisete järgi, kui nad näevad hinnasilte, millel on pealinna omadega võrreldes tunduvalt taskukohasemad summad. Kord tassinud Viljandis vanaemal külas olnud suvitaja endale isegi diivani koju.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles