«19. juuni laevareisilt suutsin saada sügelised, mille diagnoos sai pandud arsti poolt. Need lõid välja kahe päevaga väga ägedalt - terve mu ülakeha oli täppidega kaetud nii eest kui tagant, kaenlaalused, kubeme piirkond ja natukene jalgadel-kätel,» kirjeldas toimetuse poole pöördunud mees.
Kuna nakatumiseks pidi ta olema otseses kontaktis nakatunud inimesega, pidas ta ainukeseks võimalikuks variandiks kajutis olevat voodit ja voodipesu, mille näiteks koristaja võis unustada vahetamata. Laevafirmaga kontakteerudes kinnitati sealt, et nende laevalt nakkus ei tulnud.
«Kuna ma pole mõnda aega viibinud avalikel üritustel, tutvunud uute inimestega ega kätelnud võõrastega, ka mitte käinud riidepoes või muus ühiskasutatavas kohas või transpordis, siis võimalus, et sügelised mujalt sain, on olematu. Kõik oma tuttavad olen läbi helistanud ja uurinud igast võimalikust kohast, kus ma olen olnud, kas kellelgi on sümptomeid, kuid ei ole,» jäi mees endale kindlaks.
Mees kurtis, et nakatumise tõttu pidi ta töölt mitu päeva puuduma ning ravivale kreemile on seni kulunud ligi 130 eurot. Lisaks osutus terve maja pesemine ja puhastamine suureks katsumuseks, et olla kindel, et ühtegi satikat alles ei oleks.
Laevafirma peaarst kinnitas Postimehele, et nad ei ole sel ajavahemikul saanud ühtegi teist sellist kaebust enne ega pärast konkreetse reisija haigestumist.
«Olles täiendavalt konsulteerinud nahaarstidega ning tuginedes nende kogemustele, rõhutame, et sügeliste väljalöömise- ehk inkubatsiooniperiood on kaks kuni kuus nädalat pärast esmast kokkupuudet sügeliste parasiidiga. Seega on vähetõenäoline, et nii laialdane kogu keret haarav lööve sai alguse laevareisist,» märkis arst.