AS Eesti Raudtee võitleb korruptsiooni vastu

PM Majandus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Endine Eesti Raudtee nõukogu esimees Raivo Vare.
Endine Eesti Raudtee nõukogu esimees Raivo Vare. Foto: Albert Truuväärt /Scanpix/

Käesoleval nädalal allkirjastas AS Eesti Raudtee teenuse osutamise lepingu MTÜga Korruptsioonivaba Eesti. Lepingu eesmärgiks on AS Eesti Raudtee korruptsioonivastase strateegia väljatöötamine ja rakendamine. 

Lepingu kohaselt luuakse tegevuskava alusel raamistik, mis sisaldab endas eelkõige korruptsioonialaste tegevuste ennetuse, tuvastamise ja menetlemise ning ebaeetilise käitumise vastaseid meetmeid, ning vajalike tegevuste elluviimise juhendamise, s.h. sisendite andmise, valdkonda reguleerivate dokumentide koostamise ning selle toetamise ja tagasiside andmise.

Selle tulemusel rakendatakse Eesti Raudtee keskkonnale ja vajadustele vastavad korruptsioonivastased meetmed ning suurendatakse ettevõtte töötajate teadlikkust korruptsiooniohtudest, s.h. korruptsiooni ennetavast käitumis-, valitsemis- ja juhtimiskultuurist. Ühtlasi töötatakse välja sisekontrollimeetmed, mis ennetavad korruptsioonijuhtumeid ning kaitsevad ettevõtte vastu või tema poolt toime pandud korruptiivsete toimingute eest.  

„Arvestades päevavalgele ilmunud hiljutisi sündmusi, on see samm ettevõtte ärikultuuri parendamisel ja kindlasti soovime planeeritud pilootprojektiga heaks eeskujuks olla,“ märkis AS Eesti Raudtee nõukogu esimees Raivo Vare.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles