Pai sõnul toob mullu veebruaris avatud püsiekspositsiooniga muuseum teatrile mitu plussi.
Esiteks on külastajatel nüüd teatris rohkem tegevust, pikenenud on külastusaeg. See on üsnagi oluline näiteks Võru või Tartu lastegruppidele, kelle juhendajad mõtlesid varem, kas on otstarbekas sõita Tallinnasse vaatama kuni 1,5 tunnist etendust.
Samapalju aega saab sisukalt ja interaktiivselt veeta muuseumis.
Publikul tekivad samuti teistsugused seosed etendusega, kui nad on saanud muuseumis teada nukuteatrikunstist ja kuidas see on Eestisse jõudnud. «Pärast seda vaatavad nad etendust hoopis teise pilguga,» on teatridirektor rahul.
Ka pakub teater õpitubasid, kus lapsed saavad ise nukke valmistada. Et õpitubadeks rohkem ruumi oleks, kaotas teater ära puidutöökoja.
Nii saavad õpilasgrupid veeta teatris sisuka päeva, saades lisaks kuulata loenguid ja kohtuda näitlejatega.
«Meie eesmärgiks on, et ühest muusemikülastusest tekiks teine külastuse ring. Et laps läheb koju, räägib oma vanematele, et tulla vanematega tagasi nädalavahetusel. See on päris hästi toiminud,» räägib teatridirektor.
Muusem on ka kõrgel IT tasemel, seal on suured puutetundlikud ekraanid, mille jaoks on loodud visuaallahendused, kus külastaja saab juhtida ekraanil nähaolevat rariteetset nukku, mida selle füüsilisel kujul ei saa puudutada.
Et 3,5 aastat tagasi valminud muusemi kontseptsioon ellu viia, tegi teatri juhtkond koostööd Eesti parimate programmeerijatega, kes kirjutasid ekspositsiooni jaoks spetsiaalsed programmid.
Rääkides just IT-lahendustest, peab Pai oluliseks, et muuseum pakuks teistsugust elamust, kui sarnase tehnoloogiaga poes või kodus on võimalik kogeda.