P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

70 kortermaja ähvardab kütteta jäämine

Eleen Laasner
, reporter
Facebook
Comments
Kohtla-Järve korteriühistute juhtide assotsiatsioon lööb häirekella: sellisesse olukorda nagu ühe talvega tondilossiks muutunud Vahtra 23 võib sattuda iga maja.
Kohtla-Järve korteriühistute juhtide assotsiatsioon lööb häirekella: sellisesse olukorda nagu ühe talvega tondilossiks muutunud Vahtra 23 võib sattuda iga maja. Foto: Peeter Lilleväli

VKG Soojuse andmetel on kortermajade küttevõlg käesoleva küttehooaja lõpu seisuga 136 000 eurot. Kütteta jäämine ähvardab 70 elumaja, kirjutas Põhjarannik.

Seda probleemi arutati 7. juunil toimunud õiguskantsleri nõunike ning Kohtla-Järve ja Sillamäe korteriühistute esindajate kohtumisel.

2015. aasta kütteperioodi lõpus moodustas kortermajade küttevõlg 128 000 eurot ning soojussõlmede plommimine ootas ees 85 maja.

«Meie aastatepikkune praktika on näidanud, et korteriühistud likvideerivad küttehooaja lõpuks tekkinud võlgnevused suve jooksul. Meil on põhjust ja alust oletada, et ka tänavune aasta ei ole selle poolest erand,» märkis VKG suhtekorraldusjuht Irina Bojenko. «VKG Soojuse konsultandid võtavad korteriühistute esindajatega ühendust, et igaühe olukorda individuaalselt arutada. Pärast seda saadetakse neile teated, milles on ära toodud kirja saatmise hetkeks maksmata jäänud summa ja selle tasumise tähtaeg.»

Möödunud aastal ei suutnud mitmed majad suve jooksul oma võlgu likvideerida ning jäid seetõttu kütteta. Neist üks − Vahtra 23 − on selle tagajärjel nüüdseks tondilossiks muutunud, kuna inimesed, kellel endal küttevõlad puudusid, olid sunnitud naabrite võlgade tõttu oma elamiskõlbmatuks muutunud korterid maha jätma.

Täispikka lugu saab lugeda Põhjarannikust.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles