R, 1.12.2023

Politsei hoiatab triipkoodide vahetamise skeemi eest

Kerli Kivistu
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Teet Malsroos / SL Õhtuleht

Eelmise nädala lõpus kuulas politsei kahtlustatavana üle Läti kodaniku, kes üritas Valgas ehitustarvete kaupluses võltsitud triipkoodi kasutades soetada survepesurit.

20. mail sisenes Valgas Tartu maantee ehitustarvete kauplusesse kaks meest, kes asusid kaupa valima. Üks meestest soovis muuhulgas osta ka survepesuri. Kaubaga kassa juurde jõudes avastas müüja kaupade triipkoode skaneerides, et kaupluses 499 eurot maksev survepesur maksis nüüd ühtäkki 69 eurot.

Ka näitas kassaprogramm hoopis teise nimetusega toodet – samuti survepesurit, kuid teist mudelit. Müüja andis ebakõlast teada kaupluse juhtajale ja turvamehele. Selgus, et ostja oli kleepinud õigele triipkoodile peale vale koodi, lootes sel viisil eseme odavamalt soetada. Tänaseks on mees kahtlustatavana üle kuulatud ja juhtunu osas on alustatud kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb kelmust.

Olemasolevatel andmetel soetas kahtlustatavana ülekuulatud mees triipkoodid koos kauba kirjeldusega Riiast. Valga politseijaoskonna juhi Tiit Alliku sõnul on see teadaolevalt esimene kord Eestis, kui sel viisil vara omandada on püütud. «Küll aga tuletame nii kaupluse teenindavale personalile kui ka turvameestele meelde, et jätkuvalt tuleb olla kaupluses toimuva suhtes tähelepanelik,» sõnas Allik.

Ta märkis, et eriti terane peab olema aga kassas, proovima mitte laskuda rutiini ja veenduma, et õige hinnaga kaup leiab õige omaniku. «Kahtluse korral teatada võimalikust kelmusest kindlasti politseile,» lausus Allik.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles