N, 7.12.2023

Ettevõtjad hindavad vastutustundlikke praktikante

Maria Joost
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Hea mulje jätab praktikant, kes on rõõmsameelne, pakub enda abi ja ei oota, et ülesandeid dikteeritaks.
Hea mulje jätab praktikant, kes on rõõmsameelne, pakub enda abi ja ei oota, et ülesandeid dikteeritaks. Foto: SCANPIX

Suvi on praktikantide värbamise kõrghooaeg ja sellega seoses paneb Eesti Tööandjate Keskliit nii tööandjatele kui ka õppuritele südamele, et praktikasse ei maksa suhtuda kergekäeliselt.

Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõuniku Anneli Entsoni sõnul algab õnnestunud ja tulemuslik praktikakogemus läbimõeldud praktikakoha valikust. «Noortel on oluline teadvustada, et praktika ei ole pelgalt linnukese kirja saamine diplomi kättesaamiseks. Taolise suhtumisega sooritatud praktika on mahavisatud aeg nii õppurile kui ka praktikakoha pakkujale,» toonitas ta.

«Praktikassse tasub suhtuda tõsiselt. Lisaks koolis õpitu rakendamisele on praktika hea võimalus väärtusliku kontaktvõrgustiku loomiseks, mis aitab noorel inimesel tööturul edukam olla,» ütles Entson, kelle sõnul on praktika sageli sild tulevase töökohani.

Näiteks Kaubamaja võtab aastas praktikale keskmiselt 45 noort väga erinevatest valdkondadest ja mitmed Kaubamaja tänased hinnatud töötajad on seal alustanud just praktikandina. «Praktikantidesse panustamine on Kaubamaja üks põhiväärtusi, kuna seeläbi õpime nii meie ise kui ka praktikandid. Panustame hea meelega järelkasvu koolitamisse, kuna praktika kaudu puutume kokku põnevate inimestega, kes on meie tulevased töötajad,» ütles Kaubamaja teenindus- ja personalidirektor Piret Suitsu.

Kaubamajas saab praktiseerida näiteks logistikat, personalitööd, kaubandust, turundust ja teenindust, mis on Kaubamaja praktikakohtadest kõige populaarsem ja kuhu oodatakse huvilisi aastaringselt.

Suitsu julgustab noori minema praktikale ennekõike avatud meelega. «Innustan noori olema proaktiivne ja valmis tegema asju, mida varem pole proovinud. Hea mulje jätab praktikant, kes on rõõmsameelne, pakub enda abi ja ei oota, et ülesandeid dikteeritaks. Noor võiks julgelt esitada küsimusi ja mõtestada enda jaoks nähtut ja kogetut,» sõnas ta.

Suitsu soovitab vältida suhtumist, et  praktika on kooli poolt esitatud kohustus. «Meil on olnud kokkupuuteid noortega, kes ei pea oma lubadustest kinni ja ei ilmugi praktikaks kohale. Sellised kogemused mõjutavad negatiivselt ettevõtte ja juhendajate valmisolekut edaspidi koostöösse praktikantidega panustada. Õnneks esineb selliseid juhtumeid siiski harva,» lisas Suitsu.

Praktika tähtsustamiseks käivitas Eesti Tööandjate Keskliit sel kevadel «Praktik Cum Laude» konkursi, mille eesmärk on esmakordselt Eestis tunnustada säravaid praktikante, kes praktika käigus oma oskusi silmapaistvalt arendavad. Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles