K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Keskkonnainspektsioon algatas rehviliidu suhtes menetluse

Piret Lakson
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Rehviliidu protest rehvide taaskasutussüsteemi vastu.
Rehviliidu protest rehvide taaskasutussüsteemi vastu. Foto: Liis Treimann

Keskkonnainspektsioon alustas täna Eesti suurima rehvide taaskasutusorganisatsiooni Eesti Rehviliit suhtes menetlust seoses vanarehvide vastuvõtu lõpetamisega Viljandi jäätmejaamas.

Keskkonnainspektsioon sai täna teate, et Viljandis asuv jäätmejaam keeldus vanu rehve vastu võtmast, viidates rehviliiduga lepingu lõppemisele.

Keskkonnainspektsioon alustas seetõttu MTÜ Eesti Rehviliit suhtes väärteomenetluse ning tegi ettekirjutuse, millega kohustab taastama vanarehvide vastuvõtu Viljandi jäätmejaamas.

«Inimesed on rehve ostes teenuse eest juba maksnud ja neid ei saa panna olukorda, kus neil ei ole võimalik kasutatud rehve ära anda. Teenuse viivitamatu taastamine on vajalik ka selleks, et rehvid kusagile metsa alla ei satuks,» ütles keskkonnainspektsiooni peadirektor Peeter Volkov.

«Kui ettenähtud tähtajaks ehk kolme päeva jooksul ei ole ettekirjutus täidetud, rakendame sunniraha ja teeme seda vajadusel korduvalt. Eeldatavasti rehviliit mõistab, et seaduse täitmine on soodsam kui mittetäitmine,» lisas Volkov.

16. mail teatas rehviliit, et lõpetab ajutiselt kasutatud rehvide vastuvõtu kõigis kogumispunktides üle Eesti, põhjendades otsust liiga madala taaskasutustasuga.

Loe lähemalt: Rehviliit sulgeb ajutiselt kõik kogumispunktid

Keskkonnainspektsioon saatis eile, 17. mail rehviliidule hoiatava kirja, et rehvide vastuvõtu lõpetamine MTÜ Eesti Rehviliit kogumispunktides on vastuolus jäätmeseaduses ja rehvimääruses toodud kohustusega. Kui keskkonnainspektsioon tuvastab juhtumi, kus keeldutakse vanarehvide vastuvõtust  või vanarehvide äraveost vanarehvide koguja juurest, alustab inspektsioon menetluse.

Inspektsioon palub neil, kellel on infot rehvide vastuvõtust keeldumise kohta rehviliidu poolt, sellest teatada keskkonnainspektsiooni valvetelefonile 1313.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles