Samsungi uue põlvkonna SUHD teler näitab pilti «kvanttäpikeste» abil

Hendrik Alla
, toimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tehnoloogiaajakirjanikud imetlevad Tallinna teletronis Samsunfi uue põlvkonna SUHD telerit.
Tehnoloogiaajakirjanikud imetlevad Tallinna teletronis Samsunfi uue põlvkonna SUHD telerit. Foto: A. Raudjalg

Samsung Electronics tutvustas reedel Tallinna Teletornis Quantum Dot («kvanttäpikeste») tehnoloogiaga varustatud SUHD telerite teist põlvkonda, mis pakuvad koduseks meelelahutuseks kõige kirkamaid ja puhtamaid värve ning tõsielulist ja eredat pilti. 

Tänavuse aasta SUHD telerite puhul on Samsung suurendanud Quantum Dot tehnoloogia tõhusust ja parandanud värvide kaardistamise algoritmi, garanteerides sellega uue SUHD teleri suutlikkuse edastada eredamat pilti ja puhtamaid värve, selgitas Samsung Eesti tooteekspert Madis Einpalu.

«Kõikidel SUHD-telerite mudelitel kasutatakse HDR 1000 tehnoloogiat, mis võimaldab edastada pilti suurima ehk kuni 1000-nitise eredusega. Sellise eredusastmega saab vaataja nautida ekraanipildi iga detaili - olgu see tume või hele,» kirjeldas Einpalu.

Forum Cinemas programmijuht Tõnis Lõhmus rääkis, milliseid uusi tehnoloogiasaavutusi tänapäeval filmitegemiseks kasutatakse. Foto:
Forum Cinemas programmijuht Tõnis Lõhmus rääkis, milliseid uusi tehnoloogiasaavutusi tänapäeval filmitegemiseks kasutatakse. Foto: Foto: A. Raudjalg

Forum Cinemas programmijuhi Tõnis Lõhmuse sõnul on filmitööstus teinud viimase kümme aastaga läbi tohutu arengu. «Kui veel kümme aastat tagasi näidati Eestis filme vaid 35mm lindi pealt, siis vahepeal on toimunud suur edasiminek ning täna on kõik juba digitaalne ja pakub nii vaatajatele kui ka tegijatele kümneid kordi rohkem võimalusi. Lindi peale tegemine võrdub tänapäeval turundustrikiga,» ütles Lõhmus.

Lõhmuse sõnul aitab nõgus ekraan ka kodustes tingimustes paremini edasi anda oma lemmikfilmi efekte. «Nõgus ekraan peegeldab ehedalt seda, et Samsung hoolib oma vaatajatest ning soovib oma klientidele pakkuda kaasahaaravat elamust,» märkis ta. 

Tuleviku innovatsioonist ootab Forum Cinemase programmijuht järgmise sammuna seda, et tehnoloogia areng võimaldaks 3D filme ilma prillideta vaadata. «Tehnoloogia meeletu areng annab täna küll põhjust loota, et lähitulevikus saavad filmitegijad vaatajatele veelgi võimsamat vaatamiskogemust pakkuda,» lisas ta ning märkis, et ootab põnevusega esimese Eesti 4K mängufilmi «Luuraja ja Luuletaja» esilinastumist tänavu septembris.

Samsungi tooteekspert Madis Einpalu tutvustab tehnoloogiaajakirjanikele Samsungi uue põlvkonna SUHD teleri peenemaid tehnilisi nüansse. Foto:
Samsungi tooteekspert Madis Einpalu tutvustab tehnoloogiaajakirjanikele Samsungi uue põlvkonna SUHD teleri peenemaid tehnilisi nüansse. Foto: Foto: A. Raudjalg

Samsungi SUHD teleriga on kasutajatel võimalik vaid teleripuldi abil juhtida erinevaid ümberkaudseid seadmeid nagu näiteks digibokse, kodukino süsteeme, Blu-ray mängijaid ja mängukonsoole, samuti telerit, kaabeltelevisioonivõrku, internetipõhiseid videoteenuseid jmt. «Tänu sellele kaob vajadus erinevate ja sagedasti tüütute pultide järele,» märkis Samsungi tooteekspert Madis Einpalu.

Uue põlvkonna SUHD-telerites on kasutamiseks Samsungi Smart Hub võrguvärav, millega on loodud juurdepääs avalikele televõrkudele, kaabeltelevisioonile, IP-televisioonile, internetipõhistele videoteenustele ja mängudele.

Tizen operatsioonisüsteemil töötav Smart Hub võimaldab kiiresti ja hõlpsalt sisus navigeerida, ühendades sisu alates raadiosaadetest kuni interneti videoteenuste ja mängudeni. Teleril on vaikimisi esitatud menüü, kus kogu sisu on ühel ekraanil. 

Uued Samsungi SUHD telerid on nn 360-kraadise disainiga - neilt on eemaldatud iga väikseimgi väljaulatuv element, kuni kruvide peitmiseni – ning see muudab teleri ruumidekoratsiooni osaks.
Telerid on raamivabad, samuti on neil laiendatud nõgusekraani disain panoraammulje tekitamiseks, mis tekitab tunde suuremast ekraanist ja pakub vahetuma kogemuse. 

Tagasi üles