Tagasilöök jagamismajandusele: Berliin keelas Airbnb kaudu korterite vahendamise (1)

Aivar Pau
, tehnikaajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Airbnb veebisait.
Airbnb veebisait. Foto: JOHN MACDOUGALL/AFP

Maailma üks absoluutseid keskusi Berliin keelas alates eilsest suure trahvi ähvardusel rentida ööbimiskoha jagamise teenuse Airbnb vahendusel selles suurlinnas kortereid.

Pretsedenditu sammu tingis linnavõimude soov hoida korterite rendihinnad linnaelanikele endile võimalikult madalal – lühiajaliselt linnas endale korterit otsinud turistid lõid aga hinnad lakke ning mõistliku hinnaga pikemaajaliselt rendile antavate korterite hulk langes hüppeliselt. Kinnisvaraomanik, kelle korter Airbnb nimekirjadest leitakse, peab tasuma trahvi 100 000 eurot.

«See on vajalik ja mõistlik vahend eluasemepuuduse vastu Berliinis. Tagastame korterid Berliini elanike ja uustulnukate käsutusse,» ütles Berliini linnaarengujuht Andres Geise.

Airbnb esindaja Julian Trautwein ütles, et ettevõte plaanib julgustada Berliini võime siiski linnaelanike soove kuulama ja võtma eeskuju sellistest linnadest nagu Pariis või London.

Jätkuvalt on võimalik ka selles linnas vahendada korterite üksikuid tubasid. Uus kord võeti vastu juba kaks aastat tagasi ning eile sai läbi üleminekuperiood.

Allikas: Independent

Tagasi üles