Mis tõukas teid põgenikekriisiga tegelema?
Kuulsin, mis juhtus Yazidi tüdrukutega pärast ISISe rünnakut Kobanis. See oli minu jaoks äratuskell. Tundsin, et pean midagi tegema.
Uurisin ja otsisin, mida saaks teha, läksin Genfi UNHCRi ja esimese asjana ütlesin, et siin on raha, ehitame kiiresti paar laagrit, sest nad liikusid mägedesse, talv oli tulemas, oli vaja kiiresti reageerida.
See oli esimene samm, aga see oli muidugi vaid piisk ookeanis. See ajendas mind edasi uurima ja siis sain aru, et on vaja teha midagi süstemaatilist. Algatasin Tent.org-i ja ütlesin, et kõik, mis olen ehitanud ja millel on rahaline väärtus, luban anda tagasi inimkonnale, eriti põgenikekriisi lahendamiseks.
Tent on juba kaasanud tuntud ettevõtteid nagu Linkedin, Mastercard, UPS ja teised. Miks on vaja sellist erainitsiatiivi?
Me ei saa selles kriisis loota ainult valitsuste ja abiorganisatsioonide peale. Peame kaasama ettevõtjad ja maailmamuutjad, sundima neid tegema õigeid otsuseid, et lahendada seda suurimat humanitaarset kriisi, mis me kunagi näinud oleme. Kui me sellega hakkama saame, on maailm parem koht kõigi jaoks.
Meil on vaja uuendada. Me tegeleme selle probleemiga kasutades tööriistu ja organisatioone, mis pärinevad 1940ndatest aastatest. Seda süsteemi ei ole uuendatud. Me peame muutma viisi, kuidas põgenikekriisiga tegeleda, peame sellesse teemasse tooma sisse innovatsiooni.
Kogu protseduur – kuidas nad vastu võetakse, kuidas laagrid üles ehitatud on, kuidas toimub registreerimine, kuidas neid integreerida uude ühiskonda. Mis on need kaasaegsed tööriistad, mida saaksime kasutada, et see kõik oleks inimlikum ja kiirem?