K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Lego miljardärist omanik annab pojale teatepulga üle

Facebook Twitter
Comments
LEGO.
LEGO. Foto: SCANPIX

Taani päritolu mänguasjade tootja Lego omanik Kjeld Kirk Kristiansen teatas, et annab ettevõtte nõukogu esimehe positsiooni üle 37aastasele pojale Thomasele, kirjutab Wall Street Journal.

Kristiansenide perekonna traditsiooni järgi valitakse igast põlvkonnast välja üks, kõige aktiivsem omanik, kes kontrollib ettevõtte käekäiku. Praegune üleminekuperiood sai alguse tegelikult juba 12 aastat tagasi, mil Kjeld loobus ettevõtte aktiivsest juhtimisest ning nimetas ametisse esimese väljastpoolt perekonda pärit tegevjuhi. 2007. aastal ostis ta ära oma õe osaluse firmas, misjärel on LEGO Kjeldi ja tema kolme lapse valduses.

Thomas Kirk Kristiansen vahetab oma isa välja ka 25 protsenti ettevõttest omava Lego Foundationi nõukogu juhi positsioonil. Kjeld Kirk Kristiansen jääb aga perekonna valdusfirma Kirkbi A/S nõukogu juhiks, mille käes on ülejäänud 75 protsenti aktsiatest. Kirkbi omanikeks on Thomas, tema kaks õde ja nende isa Kjeld.

Mullu üle 1,39 miljardi dollari kasumit teeninud LEGO aktiivsesse juhtimisse ei plaani pere lähemal ajal sekkuda.

«Tegevjuhi rolli ei hakka me ka tulevikus võtma,» kinnitas Thomas Wall Street Journalile.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles