Eksperdid ennustavad ekspordikasvu jätkumist

Raigo Neudorf
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
EKI juhtivteadur Leev Kuum.
EKI juhtivteadur Leev Kuum. Foto: Priit Simson.

Enamus konjunktuuriinstituudi poolt küsitletud majandusekspertidest usub, et Eesti ekspordikasv jätkub ka eeloleva poole aasta jooksul.


Eesti Konjunktuuriinstituudi (EKI) juhtivteadur Leev Kuum kinnitas, et Eesti majanduse kriisijärgset tõusu võib 2010. aasta neljanda kvartali statistiliste näitajate põhjal pidada juba jätkusuutlikuks. 

EKI ekspertide paneeli üldhinnang majandusele on kerkinud kolmandat kvartalit järjest ja ulatub 4,3 punktile, kuid pole siiski veel rahuldav. Olukorda pidas heaks 6 ja halvaks 22 protsenti ekspertidest.

Ometi peab aastatagusega võrreldes olukorda paremaks 89 protsenti küsitletut ekspertidest. Eeloleva poole aasta arenguväljavaadete suhtes on positiivselt meelestatud 67 protsenti ning keegi küsitletutest ei usu, et kuue kuu pärast võiks olukord olla halvem kui praegu.

Samuti ollakse suhteliselt kindlad väliskaubanduse positiivsetes arengutes ning 72 protsenti ekspertidest ootab ekspordi kasvu jätkumist hoolimata asjaolust, et kriisieelsed tasemed on juba saavutatud. 

Võibki öelda, et paremini läheb ekspordile orienteeritud ettevõtetel, kuna suurimate ekspordipartnerite majandused on hästi taastunud ning meie tööjõu palkade elastsus on suurendanud Eesti konkurentsivõimet.

Ometi võib lähitulevikus ekspordiväljavaateid mõnevõrra halvendada Soome ja Rootsi stiimulpakettide lõppemine, mis seni on ergutanud nõudlust ka meie kaupadele.

 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles