Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Premia omanik laiendab äri Kesk-Euroopasse

Premia juhatuse esimees Aivar Ausi sõnul esialgu Eesti jäätist veel ei Norra ega Rumeeniasse tarnima ei hakata. FOTO: Eero Vabamägi

Premia emafirma Läti ettevõte Food Union, mis hiljuti ostis Norra suuruselt kolmanda jäätisetootja, allkirjastas nüüd ostulepingu ka Rumeenia suuruselt teise jäätisetootja Alpin57Lux’iga.

«Tegu on ettevõttega, mida juhib tugev perekond ja professionaalide meeskond, kes suhtub jäätisesse, aga ka kondiitri- ja pagaritoodetesse suure kirega ning plaanib pühenduda ka tulevikus Alpin57Lux äri edasisele arendamisele Food Unioni grupis,» selgitas ostutehingut Food Unioni asutaja ja omanik Andrei Beshmelnitski.

Tegu on juba teise suurtehinguga käesoleval aastal – aprilli algul ostis ettevõte Norra kolmanda suurima jäätise- ja külmutatud magustoitude tootja, 50-aastase ajalooga ettevõtte Isbjørn Is. Tehinguga lisandub Food Unioni Baltikumi, Põhjamaade, Venemaa, SRÜ-riikide ja Kaug-Ida tootmis- ning müügivõrgustikku ka Kesk Ida-Euroopa.

Premia tegevjuhi Aivar Ausi sõnul Premia emafirma tehingu järel Eesti jäätist Rumeeniasse ega Norra tarnima ei hakka, aga tulevikus kaalutakse kindlasti grupi tasandil võimalusi, kuidas erinevates riikides tegutsevate ettevõtete abil suuremat sünergiat saavutada. «Iga tehing, mis kasvatab Food Unioni  haaret, muudab ka Premia tugevamaks,» kinnitas Aus.

Alpin57Lux on 100 protsenti Rumeenia kapitalil põhineb perekonna omandusse kuuluv jäätisetootja, mis tegutseb kaasaegses tootmistehases Sebese linnas. Sebese tehas tegutseb uuel tööstusplatvormil moodsate tootmis- ja laohoonete ning uuema põlvkonna jäätisetootmise liinidega, järgides toidu kvaliteedi ja ohutuse integreeritud juhtimise süsteemi.

Alpin57Lux alustas 1993. aastal perekonnaettevõttena. Täna toodab ta päevast päeva üle 80 tonni jäätist ning ettevõttes töötab 450 inimest. «Meie pagariüksus müüb Romcherie kaubamärgi tooteid ning toodame ka Maestro Alpin külmutatud juurvilju,» rääkis Ioan Istrate, Alpin57Lux vähemusosanik, kes jätkab ettevõtte juhtimist ka pärast Food Unioni alla minekut.

Alpin57Lux jäätiseportfelli kuulub üle 100 erineva jäätise ning värsked ja külmutatud kondiitri- ja pagaritooted. Ettevõttele kuulub 20 protsenti turuosa ning 2015. aasta käive oli ligikaudu 18 miljonit eurot.

Tänase seisuga kuuluvad Food Union gruppi lisaks Premia Tallinna Külmhoone AS-ile veel kuus ettevõtet: Rīgas Piena Kombināts, Rīgas Piensaimnieks ja Valmieras Piens Lätis, Premier Is Taanis, Isbjørn Is Norras ja  äsja omandatud Alpin57Lux Rumeenias.

Tagasi üles
Back