E, 4.12.2023

Tuntud veebipoest toote kättesaamiseks tuleb läbida kannatuste rada

Eleen Laasner
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Caseri veebipoe leheküljel pole endiselt mingit hoiatust ja see toimub nagu tavaliselt.
Caseri veebipoe leheküljel pole endiselt mingit hoiatust ja see toimub nagu tavaliselt. Foto: Caser.ee kuvatõmmis.

Postimehele on laekunud viimasel ajal mitu vihjet, kus inimesed kurdavad, et nad pole rahul Caseri e-poega, mis müüb nutivahendite lisasid.

Samamoodi on tarbijad pöördunud ka e-kaubanduse liidu poole, sest nad pole lubatud ajal saanud kätte oma kaupa või soovi korral 14 päeva jooksul tagasi oma raha.

E-kaubaduse liidu poole pöördunud tarbijate väitel on suhtlus e-poega raskendatud, kuna kodulehel puudub telefoninumber ja ettevõtte ärinimi, kirjadele vastatakse viitega, lubatud tähtaegasid lükatakse edasi ning ettevõtte Facebooki lehele jäetud negatiivne tagasiside kustutatakse ja kommenteerijad blokeeritakse.

Internetiavarustest nii blogidest kui foorumitest võib leida väga palju negatiivset tagasisidet ning ka Tarbija portaal on Caseri e-poest kirjutanud varemgi, eelmise aasta mais ja juunis. Eilse seisuga on Caseri e-poodi haldavalt OÜ-l Ca5er maksuvõlga rohkem kui 26 000 eurot.

Tarbijakaitseameti kommunikatsioonieksperdi Pille Kalda sõnul on alates 1. märtsist laekunud neile 23 kaebust. Praeguses menetlusstaadiumis pole nende kodulehe ega sotsiaalmeedia lehe piiramine ühe meetmena kasutamine veel õigustatud, sest igasugune ettevõtlusvabaduse riive peab tuginema seadusele ja olema põhjendatud.

Tarbijakaitseamet on Caseriga suhelnud ja algatanud haldusmenetluse ja väärteomenetluse ebaausa kauplemisvõtte keelu võimaliku rikkumise fakti suhtes, mis peavad tooma selguse, mida täpselt on rikutud. Vastavalt uurimispõhimõttele tuleb ametil haldusmenetluse raames teha selgeks kõik asjas tähtsust omavad asjaolud, sealhulgas võimalikud kaupleja kasuks olevad asjaolud.

Kalda ütles, et kuna menetlustoimingud veel käivad, siis ei ole võimalik praegu midagi enamat kommenteerida. Mustas nimekirjas avaldamine otsustatakse kaalutlusõiguse alusel pärast menetluse lõppemist.

Ca5er OÜ Tegevjuhi Kristjan Kippari kommentaar muutmata kujul:

Esmalt mul äärmiselt kahju, kui kliendid on saanud sellise kogemuse seoses minu loodud ettevõttega. Miski ei õigusta seda ning alati tehakse ka analüüs, miks ühe või teise kliendiga ei ole meie teenindus olnud täiuslik. Ettevõte ei ole kunagi vältinud oma puudusi, kõik puudused lahendatakse alati. Ettevõte saab igakuiselt tuhandeid tellimusi ning paraku on ka probleeme. Siiski jõuab ligi 90% kaubast alati kliendini vastavalt tarneajale.

Tarbijakaitseameti poole on kaebuse esitanud ca 20 klienti just eelmise kuu jooksul. Põhiline probleem on tekkinud eelmisel kuul arenduse käigus, kus meie veana ei kontrollinud kogu veebilehel olevat infot üle ning tekkisid vead, mida saab võtta kui eksitavat infot kliendile. Näiteks kodulehe kiiruse säilitamiseks kasutatakse erinevaid programme ja oli olukord, kus ühed kliendid nägid vana infot ja teised uut infot või nägid neid segamini erinevatel lehtedel. Praeguseks on see viga parandatud ning enamike klientidega on suheldud, kes sellel ajal tellimuse esitas ning kellega oli võimalik kontakti saada.

Mis puudutab tagasimakseid ja kaubatarnimisi, siis neid küsimusi/probleeme tuleb vaadata kliendipõhiselt eraldi. Tagasimaksetega pole probleeme, seaduse järgi ei tohi tagastada hiljem kui neljateistkümnendal päeval. Meie teostame tagasimakse klendile paari tööpäeva jooksul. Kindlasti on erandeid, et mingil põhjusel on kellelegi hiljem laekunud. Näiteks ei teata, et krediitkaardimaksete puhul oleneb tagasimakse mitte meie kiirusest vaid panga seatud tingimustest, ning need varjeeruvad väga palju ja ulatuvad kuni kolme nädalani. Massilist probleemi pole, kliente on palju ja paraku meie partnerite kaubaseisud muutuvad nii kiiresti, siis tekib palju olukordi, kus kaupa näiteks enam ei ole laos, ei toodeta ning pakutakse Teisi võimalusi kliendile. Klienditeenindajad vastavad päevas sadadele kirjadele mõnel päeval isegi tuhandele. Kinnitan, et kellegi kirju ei jäeta vastamata tahtlikult ja tellimused täidetakse vastavalt tingimustele, kui tekib meiepoolt mingeid probleeme, siis ka koheselt klienti teavitatakse. Maksuvõlg on olnud meil poolteist aastat, ning see sai esmalt alguse sellest, kui meie ettevõtet eelmisel aastal peteti ning olime pankroti äärel, kuid suutsime sellest välja tulla ning 6000 kliendi tellimuse tol ajal lahendada pikkade kokkulepetega. Täname südamest kõiki neid kliente, kes meil võimaldasid sel ajal edasi tegutseda.

Oleme käinud Tarbijakaitseameti kutsel aru andmas ning jälgime suuniseid ja täidame ameti poolt ette antud korraldusi. Ettevõte läbib uuenduskuuri. Oleme uuel kuul välja tulemas uuenenud e-poega, kus leiab valikus juba sadu tuhandeid tooteid, meie süsteemid muutuvad ning tuleb ka lisatööjõudu kõige selle haldamiseks. Klienditeeninduse osas tuleb tagasi Online teenindus, kus klient saab meie veebilehel otse rääkida klienditeenindajaga. Meie uus online teeninduseplatvorm on esimene omanäoline Eestis, mis hakkab kasutama Co-browsing lahendust, nimelt klienditeenindaja saab tutvustada külastajele meie e-poodi ning aitab teda igal etapil ja saab ka seda reaalselt näidata. Toome füüsilisepoe teeninduskvaliteedi kliendile e-poodi.  Aasta lõpuks pakume veebilehel juba poolt miljonit toodet ja seda ainult nutiseadmete ja tarvete valdkonnas.

Hetke olukord on mitmete asjaolude juhuslik kokkulangemine ning sellest on tulenenud palju probleeme. Oleme vastutavad ja kinnitan, et lahendame ka probleemid.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles