N, 30.11.2023

Selgusid rahva lemmikud uudistoodete seas

Maria Joost
, reporter
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eelmise aasta edukaim uus toode on Farmi täispiim.
Eelmise aasta edukaim uus toode on Farmi täispiim. Foto: Teet Malsroos/Õhtuleht

Juba kaheksandat korda selgitati välja edukaimad Eesti turule toodud toidu-ja esmatarbekaubad. Kõige edukam uus toode 2015. aastal on Farmi täispiim.

Turu-uuringu firma Nielsen selgitas juba kaheksandat korda välja edukaimad Eestis turule toodud toidu- ja esmatarbekaubad. Kõige edukamaks uueks tooteks 2015. aastal osutus Farmi täispiim. Teisele kohale tuli Piimameister Otto klassikaline kodujuust ja kolmandale Piimameister Otto kodujuust hapukoorega.

2015. aasta kõige edukamate uute toodete leidmiseks viis Nielsen läbi kaheosalise uuringu. Esmalt analüüsiti ketikaupluste 2015. aasta müügiandmeid ning leiti eri tootegruppide parimad uued tooted vastavalt nende keskmisele kuisele müügikäibele. Teine osa koosnes tarbijauuringust, kus internetiküsitluse käigus selgitati välja, kui suur hulk tootegrupi tarbijatest on nimetatud toodet ostnud. Mõlema osa tulemused koondati ühisesse indeksisse, mis määras toodete üldise järjestuse.

Edukamate uute toodete valimist korraldab Nielsen Baltikumis juba kaheksandat korda. 2014. aasta edukaim uus toode Eestis oli Kalevi Kirju Koera batoonike.

Erinevates tooterühmades olid Eestis edukaimad uued tooted järgnevad:

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles