Lauri selgitas, et investeerimistegevus viiakse Kredexi alla, et kõik riigipoolsed ettevõtlust toetavad meetmed töötaksid omavahelises kooskõlas.
«Kuigi Arengufondi tegemiste kohta on olnud üksjagu kriitikat, siis pean oluliseks tasakaalu mõttes märkida, et nende panus riskinvesteeringute tegemisel, uuringud energiamajanduses ja tegevused nutika spetsialiseerumise valdkonnas väärivad kiitust. Ehk küsimus polnud mitte niivõrd inimestes kui laiemas pildis ja struktuuris,» ütles Kivimägi ning lisas, et vähetähtis pole ka see, et need on majanduskomisjoni otsused, lõpliku otsuse teeb Riigikogu suures saalis.
Tegevus läheb üle juba sel aastal
«Arenguseire viimine Riigikogu juurde on igati tervitatav otsus – sellega muutub omanikusuhe selgemaks, kindlasti ka ülesannete püstitamine lihtsamaks ja see toob seire otsustasemetele lähemale,» ütles ettevõtlusminister Liisa Oviir.
Ettevõtlust toetavate tugistruktuuride reformi ja tegevuste dubleerimise vähendamise eesmärgil liigub Arengufondi senine investeerimistegevus üle Kredexisse ning valdkondlikud teemad (Ettevõtlik Eesti, StartSmart, rohemajandus ja energeetika ning nutikas spetsialiseerumine) tagasi ministeeriumisse, sõnas ta.
Otsuste poolt hääletas 6 komisjoni liiget, vastu olid 2 Keskerakonna fraktsiooni esindajat.
Uut seireüksust näeb Kivimägi laiapõhjalise üksusena. Ken-Marti Vaher oli välja käinud mõtte, et seal võiks olla näiteks teaduste akadeemia president, ülikoolide esindaja ning mõne ettevõtlusorganisatsiooni esindaja. Tegu oleks laiapõhjalise üksusega, mis seiret telliks ja ideid annaks. Ent Kivimägi hinnangul on vara öelda, millises vormis uus üksus toimetama hakkab.
Eelnõu Arengufondi sulgemiseks esitatakse aprillis, Kivimägi loodab vastuvõtmiseni jõuda mais-juunis. Seire üleandmise hetk võiks olla sügisel, ent kindlasti selle aasta sees, ütles majanduskomisjoni esimees.