E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uuenduskuuri läbinud Silja Europa naasis Tallinna-Helsingi liinile

Maiken Mägi
, reporter
Facebook Twitter
Comments

Alates 13. märtsist teeb põhjaliku uuenduse läbinud kruiisilaev Silja Europa taas regulaarreise Tallinna ja Helsingi vahel.

Tallinki müügi- ja turundusdirektori Margus Hundi sõnul oli renoveerimise näol tegu mahuka tööga, sest laeva reisijatealad muudeti ujuvhotellist taas kauniks reisilaevaks. «Olime küll kursis reisijate huviga Silja Europa võimaliku tagasipöördumise vastu Eesti vetesse, kuid viimastel kuudel meile osaks saanud toetus ja heakskiit aluse naasmisele Tallinna-Helsingi liinile tuli siiski mõnevõrra üllatusena,» ütles ta.

Suurimad ümberehitustööd puudutasid laeva 7. ja 8. tekki, kus asuvad poed, restoranid ja baarid. Nii Tax Free Superstore kui parfümeeriapood said uue näo, milleks võeti ümberehituse käigus maha nii mõnigi sein. 

Restoranidest uuendati iseteenindusrestorani Fast Lane ja eelnevalt Tauruse nime kandvat a la carte restorani, mis valmib täielikult 28. märtsiks ning toob Tallinki kaubamärgi alla esmakordselt Silja Line'i kruiisilaevadel menuka itaalia restorani Tavolata. Ka show-baari ja diskot kohandati kaasaegsemaks.

Vahepeal Austraalias majutuslaevana tegutsenud Silja Europa reisijakajutid said uued voodid ja tehnika. Avar lasteala asub 7. tekil, ühtlasi on laeval konverentsikeskus, saun ja ilusalongid. Kuni 28. märtsini toimuvad viimased viimistlustööd veel restoranis Tavolata ning diskoteegis.

Silja Europa hakkab väljuma Helsingi Länsiterminalist iga päev kell 9 hommikul, jõudes Tallinna kell 13. Tallinna D-terminalist hakkab laev väljuma iga päev kell 18.30, saabudes Helsingisse kell 23 õhtul. Erandiks on laupäevad, mil laeva väljumine Tallinnast toimub kell 17 ning saabumine Helsingisse kell 20.50, Helsingist väljumine toimub ka laupäeviti kell 9.

Kokku hakkab Tallink vastavalt hooaja sõidugraafikule pakkuma Tallinna-Helsingi liinil 14-16 väljumist päevas. Märtsis ja aprillis asendab Silja Europa kruiisilaeva Baltic Queen viimase planeeritud dokkimise ajal.

Kajutite arvult maailma suurimate hulka kuuluv alus Silja Europa on ehitatud Saksamaal 1993. aastal. Silja Europa pikkus on 202 meetrit, laius 33 meetrit ning ta võtab korraga peale üle 3000 reisija. Laeval on kuus erinevat kajutiklassi, viis restorani, kaks baari ja ööklubi, ilusalong ja saun ning neli poodi. Alusel on kõrgeim jääklass 1A Super ning maksimumkiirus 21,5 sõlme. Laeva autotekk mahutab 932 liinimeetrit sõidukeid ja kaubaveoühikuid.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles