R, 8.12.2023

Maksuamet alustas OÜ-tamise teemal esimest maksukontrolli

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maksuamet.
Maksuamet. Foto: SCANPIX

Maksu- ja tolliameti (MTA) alustas tegeliku töösuhte varjamise ehk OÜ-tamise teemadel esimese maksukontrolliga, et saada põhjalikumat kinnitust ettevõtte maksekäitumise ja tehingute korrektsuse kohta.

«Kontrolli alustamine tähendab juba maksumenetluse alustamist, millega on maksumaksja kohustatud meile informatsiooni ja vajalikke dokumente esitama. Lisaks vaatame kontrolli puhul ka varasemaid maksuperioode, veendumaks, et ettevõtte maksuasjad on olnud korras,» ütles MTA pressiesindaja Rainer Laurits BNSile.

Siiani on maksuamet nelja kuu jooksul ettevõtjaid töösuhte varjamise teemal vaid nõustanud. «Seoses riigikohtu lahenditega ja meie nõustamiste tulemusel on nelja kuuga lisandunud töötasu väljamakseid 588 000 euro ulatuses, millelt on tööjõumakse tasutud 315 000 eurot,» märkis Laurits.

Lauritsa sõnul ongi üldiselt ettevõtete tagasiside olnud positiivne ning maksuamet on neist paljudele kinnitanud, et firma maksuasjad on korras. «Oleme suhelnud ligi 500 ettevõtjaga, kellest üle poolte puhul langesid maksuriskid saadud tagasiside ja meie analüüsi tulemusel ära. Ülejäänud on oma maksukäitumist muutnud või on suhtlus veel pooleli,» lisas Laurits.

MTA teatas möödunud aasta oktoobri keskel, et kavatseb lähiajal võtta ühendust niinimetatud OÜ-tamise kahtlusega ettevõtetega ja neid nõustada, kuidas oma tegevus seadustega kooskõlla viia; maksekäitumist mitte muutvate ettevõtete osas plaanis amet alustada maksukontrolli.

OÜ-tamine on näilik olukord ettevõtete vahelisest teenuse osutamisest, et vähendada või hoida kõrvale tööjõumaksude tasumisest.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles